Tampere tiedottaa jälkikäteen delfiineistä

topakkatäti

Kokoomuksen Sofia Vikman ilmoitti Aamulehdessä, ettei sano mitään Särkänniemen delfiineistä ennen kuin virallinen kokous Särkänniemen johdon kanssa on ohi. Silloinkin delfiineistä tiedottaa vain Särkänniemi Oy:n toimitusjohtaja Miikka Seppälä.

Delfiinit ovat jo Kreikassa, mutta Tampereella päätetään vasta nyt, koska delfiinien siirrosta tiedotetaan ja mitä tiedotteessa saa lukea. Ilmeisesti ennen tiedotteen julkistamista se annetaan vielä kaupungin ylimmän juristin luettavaksi, ettei tiedotteeseen vahingossakaan lipsahtaisi yksi tai useampikin väärä sana tai lause.

Tärkeintä Tampereen kaupungin suut suppuun -mafialle on, ettei ketään vastuussa olevaa henkilöä syytetä tiedotuksen epäonnistumisesta.

6

97

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terve.menoo

      Mitä väliä sillä enää on? Delfiinit lomailee etelän auringossa. Ne pääsivät viimeinkin pois betonivankilasta. Eihän tamperelaiset muutenkaan tarvitse muuta kuin mustaamakkaraa. Ostakaa sitä ittenne kipeiks ja menkää ripulipaskalle.

    • kokoomussekoomus

      Kannatta ehkä kuntavaaleissa miettiä äänestääkö kokoomussekoomusta. Moni kuitenkin äänestää ja pian ovat samat pässit "johtamassa" kaupunkia taas.

    • Turhamedia

      Eipä olisi tarvinnut tiedottaa muuta kuin sunnuntaina, että delffiinit on siirretty onnistuneesti ja uivat iloisina uusissa ympyröissä.
      Muuten ihan oikein etteivät antaneet kitisijöille mahdollisuutta teiden tukkimiseen ja turhiin tiedonantoihin.
      Mediaa taas ottaa päähän, kun meni hyvät jutun aiheet sivu suun, nyt yrittävät tienata tällä totaalisen turhalla kohulla.

    • suvaitse.mamuraiskaajia

      Nyt sitten sinne särkänniemeen Harmaakarhuja ja matuja samaan häkkiin...

    • Nythän kettutytöt saivat tahtonsa läpi, he saisivat maksaakin koko lystin.

    • Syteenjasaveen

      Miten näitten delfiinien elämä muuttu paremmaksi???oliko tässä taas järjen häivää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      163
      1538
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      256
      1086
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      742
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      711
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      674
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      645
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      566
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      45
      535
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      39
      534
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      526
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      491
    12. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      479
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      467
    14. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      38
      460
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      455
    16. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      450
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      441
    18. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      433
    19. 19
      404
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      22
      395
    Aihe