Suonenjoen kiinteistöhuolto firmat

Vituiksmänsjoki

Suonenjoella on vain kaksi kiinteistöhuolto firmaa. Hartikaisen firma oli niistä parempi aikoinaan. Mut nykyisin ne ajelee talvella lämpötolpat nurin ja kesällä naarmuttavat ruoa ja pensaita leikatessaan autoja.

Henkilöstö vaihtuu ja työt tehdään vähän sinnepäin tyyliin... toinen ei sen parempi joskin vähän huolellisempi.

3

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Runkkarit

      Totta kapungin miehet jos tekevät huoltotöitä autojen vieressä he ilmoittavat et siirtäkäö autot.

      Nää urpot vaikka kastas puut autojen vieressä...ei sit mitään ammattitaitoa. Ajatusmallina ,,,ei vanhassa muutama ramu haittaa...

      • lapäpuu

        nin etä jos atoon e ole avamia niin kataako ne put silti, sillo atoon tulee ramu ja se on kalista korata huoltiksela.


    • Lateksimän

      Aluksi kun luin en meinanut uskoa, mutta vaimo kertoi nähneensä viimeksi eilen tällaista toimintaa.

      Kannattaa katella autojen peltejä sillä silmällä ja jos tullut naarmuja ilmoittakaa ilkivallasta poliisille. Ei mee yrityksen vakuutuksista jos kyse törkeästä huolimattomuudesta.

      Itse sain maalautettua Tampereella auton kyljen vaikka oli ennestään ruosteessa auton lokasuojan kaaret. Mätä hommat meni itseni piikkiin toki. Huoltofirma vetosi tuolloin siihen ettei kyse huolimattomuudesta, koska vanha auto. Niin van kuitenkin urpot joutu maksumieheksi.

      Jos Suonenjoella samaa touhua, älkää valittako, nyt vasn kaikki naarmut, ne vanhatkin, *firman* piikkiin . Hankkikaa todistaja joka nähnyt niiden touhuavan auton ympärillä. Itse olen ollut kaupungilla töissä eikä meillä tuollaista touhua saisi harrastaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3884
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2009
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1813
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1692
    5. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1531
    6. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      105
      1530
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1442
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1354
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1307
    Aihe