Peppupuolue on hokenut aivan paniikissa, että hallitusohjelmasta on pidettävä kiinni.
Silloin on hoettu tuota, kun Kokoomus on ehdottanut, että otettaisiin huomioon ympärillä olevan maailman muuttuminen ja kertyneet paremmat tiedot.
Soini pieraisi esimerkiksi lapsiperheitä koskevasta Kokoomuksen ehdotuksesta perua maksukorotukset, että hallitusohjelmassa on pysyttävä!
Samaan hengenvetoon Soini ja monialaministeri von Lindenstroff (vai mikä sen ruotsalaisen natsin nimi olikaan) ehdottavat, että poiketaanpa hallitusohjelmasta ja alennetaan eläkeikä 55 tai 60 vuoteen!
Eläkeiän alennus pitäisi kuitenkin Pullukan ja Läskipään mielestä kohdentaa vain puolueen äänestäjiin eli yli 55-vuotiaisiin työttömiin alkoholisteihin.
Persut ei hyväksy hallitusohjelmasta poikkeamista?
7
117
Vastaukset
- lausunnoista.päätellen
Persut ovat sekaisin kuin seinäkello?
- Jarppa_Käenpoika
Sammunut seinäkellokin on useammin oikeassa kuin peruspersu.
- ViherStalinisti
Onko suomessa tosiaan yli puolimiljoonaa yli 55 vuotiasta työtöntä alkoholistia jotka äänestävät persuja.
- voiko-olla
Osa on varmaan nähnyt listarivit väh. kahtena tms. häiriötä tullut vaaleissa.
- pulukansatuilut
Soinilla pätkii? Paljon luvattiin ottaa mamuja hallitusohjelmassa? Salassa määrä nousikin rajattomaksi!
- KiitosSoiniKiitos
Maahanmuutto-ohjelma on perusstrippari Eerolan johdolla laadittu, joten siihen ei ole syytäkään puuttua. Maahanmuuton kymmenkertaistaminen oli persujen tavoitteena ja siihen päästiin. Näin helppoa se oli muuttaa maahanmuutto työperäiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2307686
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s455180- 594802
- 753468
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162025Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗321951- 311839
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441697- 371639
- 1561444