Millä nimellä kutsutaan sitä pientä "junaa", jolla siirretään lentokoneeseen matkatavarat? Junaa vetää pienenpieni autonnäköinen peli, jonka perässä on kiinni monta renkaallista tavararullakkoa. Onko näille mitään erikoistermejä käytössä?
Mikä laitteisto kuskaa matkatavarat koneeseen?
Jazzumui
7
87
Vastaukset
- Jesse---
Ammattitermein moottorirullakko eli moru.
- Jazzumui
Kiitosta
- ripeäpaska
Suklaajuna
- niinpä_niin
Oletko syrjäytynyt vain jälkeenjäänyt? Saatko suurtakin sisältöä elämääsi tällaisesta tyhjänpäiväisestä paskanjauhannasta?
- syys22
Nautitko toisten haukkumisesta ja oman egosi pönkittämisestä?
- lentoexpertti
Niitä henkilöitä kutsutaan ruuma-apinoiksi.
- Heppahulu
Hevosen vetämiä kärryjä kutsutaan hevoskärryiksi. Hevoset vetävät kuitenkin myös vankkureita ja niitä käytetään kilparatsastuksessa sekä peltotöissä, jossa ne saattavat vetää vaikkapa auraa perässään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812356- 1831954
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1721801Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1181616Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311555- 1141370
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711155Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1661106Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771103Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,591045