Kaarinassa on näköjään vaalityö muutamilla

kaupungihallituksen jäsenillä lähtenyt käyntiin, samat SoMe-veljet, jotka lähinnä asioita tiedottavat, omalta kannaltaan ja "tekeminään" kansalisten edunvalvontana myyvät SoMessa. Ovat nyt "ajaneet" yksimielisesti sitten läpi, lisää, luultavasti miljoonia maksamaan tulevien "väistötilojen" hankintaa Valekeavuoren koulun "muutamien" ongelmatapausten vuoksi.
Suuremmin ei ole julkisuudessa huudeltu, mitä tuolta koulusta sitten on löytynyt, mitä asialle on tehty, kuin pistetty satoja tuhansia rahaa parakkeihin ja kuolun korjaukseen.

Kaupunkilaiset, jotka eivät roiku esim. facebookissa, eivät tietoa saa noiden vaalityötään veronmakjien rahoilla huolettomasti tekevien jutuista, vaan joutuvat leikkausten kohteeksi omien tarpeidensa ja palsveluidensa suhteen, jotta pieni ryhmä, "sisäilma-ongelmasta" kärsiviä (syytä ei ymmärtääkseni koulusta ole löytynyt), eikä muutenkaan raja-arvoja ylittäviä päästöjä, mutta koulua vaaditaan suljettavaksi ja korjataan miljoonilla.

Kaarinalaista päätöksenteon avoimmuutta. Muutama SoMe-terrori ajaa läpi järjettömiä juttuja kaupunkilaisten piikkiin.

14

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demokraattista

      Taitaa olla Kaarinalla rahaa, ainakin populistinen SoMe-parivaljakon toimintaa ajatellen. Ongelmat korjattu, viidellä raportoitu oireita, lasku satoja tuhansia EUROJA !!!

    • Niinvaalivuosi

      Mitkään sadat tuhannet eivät riitä, vaan puhutaan miljoonista. Ne on sitten jostain pois, veroja joudutaan korottamaan .

    • JasonMGason

      Mahtavatkohan äänestäjät muistaa äänestäessään, mikä porukka on aiheuttanut omalla typeryydellään ja tyhmyydellään satojen tuhansien lisäkustannuksia veronmaksajille, sen lisäksi heikentänyt mm. oppimistuloksia.
      Parakkien hankinnat, helvetillisen kouluremontin jälkeen on myös hyvä muistaa, ja se, että mm. nuo lisäparakit hankittiin turhaan. Olisi ollut halvempaa lähettää vaikkama muutamat "oireista" kärsivät - myös Aso, vaikkapa Usahan kouluja käymään, olisi tullut halvemmaksi kuin parakkileikki.

    • KohtaEroan

      Kokoomuksen valtuustoryhmän sisäinen valtataistelu ja riitely haittaa kaarinalaisia. Kumma on, että eivät saa rivejään järjestykseen.

    • Eipäilemmeettä

      Rautanen taas pelaa ja käyttää Kokoomusta pelinappuloinaan.

      • Aivan liian tyhmä mies sellaiseen, mutta riittävän narsistinen ja härski kyllä. Toivottavasti viimeinen kausi tuolla "jarrulla".


    • Muistissaon

      Pelimies pahimmasta päästä ! Valtuustopaikka kortilla, jo viime kerralla.

    • Ontouhua

      Olis sotilasjuntta tai joku muu diktatuuri, niin ei tallasta pölhöilyä tapahtusi. Muuten kyllä varmaan tulis sanomista.

    • Vihervasuritko

      Kaarinan veronmaksajat maksaa lopulta laskun, vaalien nimessä luvataan kaikille kaikkea ja sitten vielä ehdotetaan taas verojen korottamista asumiseen.

    • ParhainValinta

      Haukutte Rautasen Hannu ilman perusteluja ja näyttöjä. Mies on paikallaan puolustamassa oikeita Kaarinalaisia.

      • Onhan niitä perusteluja ollut! Se että sinä et niitä ymmärrrä, ei niitä poista. Edelleenkin, yksi turhimmista ja kalliimmista Kaarinalaispolitikoista veronmaksajille.


    • Liiankauansekoillut

      Ja kattia kanssa tuosta Rautasesta, ei ole tullut kuin kuluja Kaarinalaisille. Aina ensimmäisenä veroja korottamassa.
      Milloin myyty tontteja liito-oraville ja maa-alueita koiperhosille.
      Kaveri ei osaa muuta kuin runoilla.

    • KaunisKaarina

      Muistaakseni tämä kaiffari oli kovin suur Turun ajaja, nyt puhuu leveästi hymyillen Kaarinasta ja sen palveluista.
      Äkkiä ne tosiasiat unohtuvat, liukas kettu sanon minä !
      Aloittajalla hyvät tiedot , mitä tehty, näinhän se juuri on ja veronmaksajat maksavat.

      • Valitettavasti on todettava, Vihreistä ei luotettavaa politikkoa löydy oikein koko maasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      130
      7759
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      98
      7276
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      20
      6622
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      22
      5726
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      5702
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      83
      5358
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5200
    Aihe