Unijukalle

Hei Unijukka15
Entinen naapuri sukulaisnainen vastaa hitaasti viesteihin
Viikkokin tai ylikin usein menee ennen kuin tekstari saapuu
Aina ei vastaa kaikkiin ollenkaan
Millaista taustalla kun nainen hitaasti toimii mun suuntaan
vaikka muuten nopeakin muissa asioissaan?
Onko nainen katkera kade tms?
Vai ei diggaa viestien aiheita?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Unijukka katsotko
Kiitos

Äänestä

Nnn

Äänestä

Unijukalle.

Äänestä

Eihän nyt Unijukka ole mikään ajatustenlukija!Ei voi tietää mitä toisen ihmisen mielessä liikkuu!! Huh! Huh!

Äänestä

Olisiko vähän uupunut, joka on saanut häneen esille sellaisen luulon, että elämä on taistelua. Jollakinlailla siis ymmärtää nyt asioita väärin.
Hänen pitäisi päästä puhumaan asioistaan avoimesti. Ja hänen pitäisi todella keventää mieltään. Ei pitäisi suhtautua eri asioihin liian vakavasti ! !

Äänestä
  • Unijukka15, kiittelen vastauksesta.
    Kurjaa, jos on uupunut. Nainen tekee
    ilmeisesti liian paljon hommia, mutta ehkei huomaa asian niin olevan. Aiemmin kai oli jo burnout, mutta ei kertonut, kuten ei kerro
    muistakaan asioista eli en voi
    kuuntelemalla auttaa (toisaalta, en ole ammattikuuntelija, jos sellaisen tarvetta olisi). Ehkei nainen
    voi puhua miehelleen, jotta mieli
    keventyisi. Toivottavasti voisi kuitenkin jollekin avautua ja tilanne
    paranisi :-)

    Äänestä

Ketjunnosto.

Äänestä
  • Entäpä jos joskus ihan soittaisit ja kyselisit hänen vointiaan tekstareiden sijaan.

    Äänestä

  • Me emme ole juurikaan soitelleet. Tekstari on helpompi,
    koska sen voi lukea silloin, kun ehtii. Nyt illalla sain naiselta
    tekstareita, mutta ei vastausta siihen, kun kysyin omia
    kuulumisiaan. Kertoi vain lastensa asioista eli lienee niin,
    ettei halua kertoa omistaan ja se on ok, koska ei ole pakko.
    Kaikkien ei ole helppo avautua. En halua udella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tekstareita kirjoitti:

Hei Unijukka15
Entinen naapuri sukulaisnainen vastaa hitaasti viesteihin
Viikkokin tai ylikin usein menee ennen kuin tekstari saapuu
Aina ei vastaa kaikkiin ollenkaan
Millaista taustalla kun nainen hitaasti toimii mun suuntaan
vaikka muuten nopeakin muissa asioissaan?
Onko nainen katkera kade tms?
Vai ei diggaa viestien aiheita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu