Kovin olen ihmetellyt, miksi Länsilinjojen bussi seisoo päiväkaudet tien tukkona kirkonkylän pääpysäkillä. Saavakko niin paljon kaiken maailman tukia, että ei tarvi pitää autoa linjalla. Vai pitääkö kuski ruokatuntia niin kuin Ylöjärvellä ja matkustajat pannaan jaloittelemaan. Saavatko kaikki bussiyhtiöt pitää yhtä maan käytetyintä valtaväylää varikkonaan?
Kovaa seisotusta!
kun.vaan.aina.seisoo
2
145
Vastaukset
- Jospas_se
odottaa toista bussia, josta tulee matkustajia ? Ja jos se bussi seisoo pysäkillä niin eiköhän se ole liikennevirrasta syrjässä.
Ajatko siitä niin monta kertaa, että se haittaa sinua? - Hämeenkyrönraakut
Ihmettelen nyt ylipäätään Hämeenkyrön toimintaa raakkujensa kanssa. Taas torpattiin 3-tie hanke Hämeenkyrön raakkujen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432508
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1132435- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821169