Nyt se avioero tuli...

...jota oot oottanu. En mä silti tiedä haluanko sinustakaan enää mitään. Nyt on vaan tyhjää...
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onnea! Kyllä nyt kannattaa juhlia:)

Äänestä

Voi että.. Jos sulla on tunteita vielä, yritä pelastaa se liitto.

Äänestä
  • En jaksa enää. Kyllä tämä tässä oli.

    Äänestä

  • 12345Ap kirjoitti:

    En jaksa enää. Kyllä tämä tässä oli.

    Eli nyt kun et petä enää ketään niin ei kiinnosta?

    Äänestä

  • Häh? Oisko vaikka niin että en vaan jaksa ihmissuhteiden säätöjä. Parempi olla yksin. Ja ps. En mä oo pettäny. Ihan kaikki on tässä liitossa tiedetty. Kai ois pitäny olla epärehellinen...

    Äänestä

odottanu kenen avioeroa?
Suomenmaassa kun erot on jokapäiväisiä, sadoista liitoista, niin kiva kun edes sinä sen täällä ilmoitit.

Äänestä

Mä en ainakaan ole odottanut kenenkään eroa.

Äänestä

Ei tämä tässä vielä ollut,-Perunkirja-ositus-elarit.ikuinen lasten piina.
Vittu kun ihminen on tyhmä...........

Äänestä
  • Perukirja tehdään kun joku kuolee. Ositusta ei tarvitse tehdä jos ei ole yhteistä omaisuutta. Elareita ei makseta jos lapset on 50/50. Lasten ikuinen piina?? Ootko sitä mieltä että lapsen on hyvä kasvaa riitelevässä ja rakkaudettomassa avioliitossa? Kukahan tässä tyhmä on. .

    Äänestä

  • mikä vitun perukirja :D ;D joku palstan vinkuintiaani akka on taas moraaleinen olevinaan niin vitun viksuna ;D ;D
    Ero on ero. Lasten etu ei ole 50/50, vaan se on sen etu jolle ne elarit lankeais maksettavaksi. Jos lasten etu laitetaan etusijalle, niin lapset jää jommalle kummalle vanhemmalle, ja se yleensä on se äiiti, koska äiti hyvin usein on läheisin lapsilleen ja ollut heidän elämänsä ensi hetkestä enemmän läsnä. Ja äiti useimmin osaa organisoida arjen paremmin, ja huolehtia lasten joka päiväisistä tarpeista, ja äidillä on aikaa osoittaa rakkautta.

    Äänestä

  • 50/50. Tarkoittaa sitä että lapset asuvat vanhemmillaan 50/50 ja sillon ei tehdä elatussopimustakaan. Kyllä mun mies loistava isä on ja mielellään pitää lapsiakin puolet ajasta.

    Äänestä

Minä olen aina sanonut että vaimo on miehelle parasta. Nyt äkkiä sopimaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12345Ap kirjoitti:

...jota oot oottanu. En mä silti tiedä haluanko sinustakaan enää mitään. Nyt on vaan tyhjää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu