Lex Taipale

Pettäjät_hallituksessa

Nyt persut taputtavat käsiään kun onnistuivat saamaan läpi, tosin vain yhden kerran, ei siis jatkuvana, Lex Taipaleen. Kaikkihan persuilla on kopiotuna, jopa puolue ohjelma on kopioitu kansallissosialistien sodan ennen julkistamasta puolueohjelmasta.
Luulevatkohan he saavansa pisteitä tästä Ilkka Taipaleen rakentamasta eläke esityksestä?

Eläkeläiset kyllä taputtavat kun päivähoidon maksujen nousun sijasta nouseekin kiinteistövero. Me eläkeläiset kun asumme suurimmaksi osaksi omissa taloissamme. Persut kyllä tekevät kaikkensa hallituksessa, että joudumme niistä lähtemään. Lääkekulut ovat nousseet, sähkö ja lämmitys on noussut ja nyt nousee jo toisena vuonna peräkkäin kiinteistövero.

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgtcvb

      Niin, olihan se persujen ilmasto-ohjelmakin kopio Metalliliiton ohjelmasta. Kovia varastamaan ja omimaan omiin nimiinsä nuo persut!

    • Eli sekö nyt tuli sitte, et kuuskybäset pääsee eläkkeelle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      125
      1458
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      45
      1343
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      64
      1059
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      86
      862
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      825
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      79
      753
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      723
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      665
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      656
    Aihe