Haluaisin tutustua suhun uudelleen

Puhtaalta pöydältä.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Miten se nyt noin meni?

Äänestä

Mukava, selvääkin selvemmin se sopisi :)

Äänestä

Olen luopumisprosessissa. Ei tästä tule lasta eikä eikä sitä itseään. Ei aikuinen mies jaksa. Anteeksi.

On aina kova pala huomata asioita toisesta ja itsestään.

Äänestä
  • narsistit ei kiinnosta. mene lataamoon

    Äänestä

  • sulle.juurikin kirjoitti:

    narsistit ei kiinnosta. mene lataamoon

    Tämä ei minulta.

    Äänestä

  • Sulla on pointti tuossa.
    On rankkaa kohdata omat puutteensa ja vajaavaisuutensa.
    Varsinkin jos on saanut elää pitkään niitä kohtaamatta.
    Asiat joita sä kerroit mulle itsestäni... Luuletko sä etten mä tunne itseäni? Erehdyt.
    Ilkeilysi olivat täysin tarpeetonta veitsen kääntämistä haavassa.
    Kyllä ihminen yleensä on tietoinen vioistaan.

    Äänestä

  • Kysyn sinulta vakavasti että luuletko etteivät sinun ilkeilysi sitten satuttaneet minua syvästi ja pysyvästi? Sinun olisi ollut parempi pitää mielipiteesi ja sanasi itselläsi. Joskus on parempi pitää tietonsa itsellään.

    Kyllä minä ymmärrän täysin kantasi (usko pois) ja ymmärrät varmaan sinäkin sen että osana ihmisenä olemista kuuluu temperamenttisuus ja etteivät kaikki osaa käsitellä tunteitaan heti.

    Mutta tässä kohtaa kyllä sinä olisit oikeasti voinut vähän hidastaa ja miettiä miten reagoit.

    Sinä satutit sanoillasi minua erittäin syvästi. Kyllä varmaan minäkin tavallani satutin sinua mutta tietyllä tavalla minulla oli siihen oikeus ja minulla ei ollut vaihtoehtoa eikä ole. Sinulla oli.

    Minun sanomani ja kokemus on yhtä varmaa kuin kuolema.
    Se tapahtuu jokaiselle ja se on täyttä totta. Miksi siis kyseenalaistit asiaa jota ei voi kyseenalaistaa? Miksi aloit rationalisoimaan?

    Noudatit tietoisesti omasta tahdosta psykologista mekanismia
    jossa asiat selitetään oman edun mukaisesti. Siihen voi vaikuttaa järkeistääkö vai ei. Kaikkea ei voi maailmankaikkeudessa järkeistää.

    Äänestä

  • Normi narskun tekstiä.

    Äänestä

Samat haaveet täälläkin! Voi kun vielä kohdattaisi.

Äänestä

Puhtaaltapa hyvinkin.

Äänestä

Haaveita miehestä , joka sitten ampui ne mun haaveet alas ja toivotti onnea tulevaan seikkailuun...

Äänestä

Miten siinä voisi onnistua kun kumpikaan ei uskalla ottaa yhteyttä edes?

Äänestä
  • samaa mietin...

    Äänestä

  • arkajalkoja_me kirjoitti:

    samaa mietin...

    Tarvittaisiin ehkä joku kolmas henkilö joka sysäisi meidät eteenpäin.

    Äänestä

Puhtaalla pöydällä.

Äänestä

Sopiihan tuo! Oota niin pyyhkäsen tuon keittiön pöydän Tolulla niin voidaan istua ääreen ja aloittaa.

Äänestä

Puhdas ei pöytämme koskaan olisi. Aloitimme väärin.

Äänestä

Mä en ole arka. Mä en ota yhteyttä, koska mä en halua sua.

Äänestä
  • Ikäväpalstalla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haaveeni_ kirjoitti:

Puhtaalta pöydältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu