Miksi Huittisten ainoa nuorisotila on Vampulassa?
Pitäisikö saada polittinen päätös asialle?!
Pitäisikö saada polittinen päätös asialle?!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksei nuoriso mene vaikka bussilla tai polkupyörällä sinne tilaansa. Kaupungilla muutakin rahanmenoa kun pykätä nuorisotiloja joka toiselle nurkalle.
Kaupungilla on kuitenkin varaa pitää työntekijää ja nuokkaria pystyssä keskellä "ei mitään"!
Jospa se siirrettäisiin sinne missä on ihmisiä ja saataisiin hiukan rahoille vastinetta.
Vampulan valtuutetut osaavat ajaa asioita paremmin kuin huittislaiset hölöttäjät.
Ja keskustassakin(kaupunkin)puuhataan Vampulalaisten mailmalta rahalla laahaamille toisen luokan lentopallisteille tilaa.Paikallinen nuoriso lähtee eikä
mikään ihme.
Kyllähän nuorisolle on nuorisotila myös Huittisten keskustassa
Onko vanha kirjasto vielä käytössä nuorisotilana??
On kuulemma päiväkoti ja lastentarha käytössä vallan. Saattaa olla avoinna muutamana iltana nuorisolle, mutta kai epäviihtyisä, kun on nurkissa pelkkiä vauvojen syöttötuoleja.
Nuoriso voisi alkaa Pokemonien metsästyksen lisäksi vaikka töihin. Voisi aloittaa hajottamiensa paikkojen korjaamisella, roskaamiensa paikkojen siivoamisella jne.
Paikkojenrikkojat korjaushommiin tottakai, mutta muut nuoret nauttikoon nuoruudestaan kuten parhaaksi näkevät. Iso peukku juuri rakennetulle kunto-kiipeilyteilineelle yläasteella.
Räplätköön munia