Mut oli lähetetty maalle "toipumaan" tai kasvamaan, sijaispeheeseen niinku 60-luvulla oli tapana. Mulla oli ollut tapana (6-v) pissata kurahousuihin (sic!) ja laskea porraskaidetta pitkin niin, että pissa hankautui pitkin reisiä ja sitten kieriä kuralätäkössä. Siitä tuli taivaallinen olo.
Sijaisperheessä isäntä pian huomasi erikoislaatuuisuuteni ja mun tehtäväksi tuli siivota isännän kanssa navettaa.
Mulle puettiin koko kura-asu ja huppu, isäntä laittoi mut työntämään paskaa ja aina välillä piti käydä lutkuttamassa isännän hyvän kokosta kyrpää.
Johtuiko mulkusta, vaatteista vai sonnasta; pieni kyrpä oli tanassa ! Kun tuli aika poistaa vaatteet ja peseytyä, niin kyrpä sai aina erikoispesun: painepesurilla !
Siinä oli kestämistä ! Mulkku tanassa pieni poika.
Iltaisin emäntä, en tiedä tiesikö, hieroi balsamia haavoihini ja puki minut kukkamekkoon (muita ei ollut) ja vakuutti kaiken olevan normaalia.
Minä kävin auttamassa niitä pitkään !!!
pervo jo lapsesta
sueragetti
2
3680
Vastaukset
Ymmärtäväisiä ihmisiä eikä mitenkään yksioikoisia.
- Uuuhhhkjj
Kokeile urpo löylykauhaa perseeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911087
- 123860
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103825"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 68559
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
- 50463