Mua kohtaan oot aina

ollu vittumainen, enimmäkseen. Ehkä oot muille erilainen. Jos yheksän kymmenestä sanomisesta/tekemisestä jää itelle huonoina mieleen, niin vaikee pitää edes kaverina sellasta ihmistä. Sitten kun yrittää korjata välejä ja hetken asiat on ok, niin sama paska toistuu..
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

vielä yleisesti. Kuka on se ja syyttelysi kohde, vai onko vain sinun määrittelemätön trolli viestisi?

Äänestä

Kokeileppa jotain muuta, kuin palstaa. Ihan oikeassa elämässä kaikki voisi olla toisin.

Äänestä
  • Liikaa pahaa mieltä, liikaa rumia sanoja, liikaa kaikkea negatiivista, mietihän hetki itse onko halua kokeilla enää mitään. Liikaa torjumista, liikaa hyljeksintää.
    En ap mutta vastasin silti.

    Äänestä

  • että tiedostat ja myönnät oman käytöksesi vaikkei se koskaan huonoa käytöstä oikeutakaan.

    Äänestä

Lähde lätkimään, jos toinen ei ole mielestäsi mukava sua kohtaan.

Äänestä

Kannattaako olla vittumaiseen ihmiseen edes yhteydessä? Miksi annat kiusata itseäsi? Ei se muutu turha sille on antaa mitään jos muuta tee kuin vittuilee. Toisaalta jos sinäkin sitä harrastat silloin kumpikin on samanlaisia.

Äänestä

Se huono käytös usein kolahtaa henkilön omaan nilkkaan.

Äänestä

Huonoa kohtelua ei saa koskaan arvostaa.

Äänestä

että henkilö omalla tavallaan välittää sinusta, vaikka vittuileekin. Hänellä voi vain olla luottamuspula ja ongelmia oman itseluottamuksen kanssa. Vittuilee, koska itsellä on paha olo ja pelkää, että ei kelpaa omana itsenään ja kohta sinulla on kuitenki muita mielessä. Joten vittuilemalla huomaamattaan karkoittaa sinut kauemmaksi, vaikka oikeasti haluaisi lähemmäksi.

Äänestä
  • Vau onpas kimuranttia. En kyllä ottaisi ihmistä joka vittuilee edes huumorilla. Tuo vittuilu kun voi olla monenlaista. Jos ihastunut ja kerron tunteeni toiselle en todellakaan kuuntelisi vittuiluja millään tasolla. Ei suhteessa noin toimita. Vittuilee siksi ettei luota itseensä? Oho onpas kimurantti kun ei luota. Eli vittuilemalla välittää minusta? No ei kiitos en halua olla tekemisissä edes ihmisen kanssa joka vittuilisi edes huumorilla. Pitää todella hyvin tuntea ihminen ennenkuin huumori vittuilun voi aloittaa. Ei ainakaan minua kukaan vittuilemalla saa. Aika ruma on suhteen alku jos pitää heti alkaa vittuilemaan. Milloin siihen sitten luottaisi mikä on huumori tai todellista vittuilua?

    Äänestä

  • Tai voisko sr olla niin että aina tahto henkilökohtaiseen suhteeseen ei ole molemmin puolinen.
    Sitä koittaa olla kiva ja asiallinen yhteistyökumppani mutta jos toinen koko ajan kokee voivansa tulla yksityisalueelle ja torjuu/ ottaa etäisyyttä/ärähtää.
    Tämä jälkeen välejä paikkaillaan sopimalla mutta sama soppa alkaa alkupisteestä koska käsitys siitä missä menee raja eroaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitäisköarvostaa kirjoitti:

ollu vittumainen, enimmäkseen. Ehkä oot muille erilainen. Jos yheksän kymmenestä sanomisesta/tekemisestä jää itelle huonoina mieleen, niin vaikee pitää edes kaverina sellasta ihmistä. Sitten kun yrittää korjata välejä ja hetken asiat on ok, niin sama paska toistuu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu