Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Itku nautinnosta.

Moi! Olen n.3kymppinen mies. olen viettänyt elämässäni suhteellisen vilkasta sukupuolielämää. Nykyään olen parisuhteessa. Eräs asia on silti jäänyt kysymysmerkiksi: Kun rakastelin naisten kanssa, niin muutama alkoi itkeä lauettuaan...Kun tilanteesta hätääntyneenä kysyin, että mikäs nyt...? sanoivat he, että tuntuu niin hyvälle...Osaako joku kertoa, mistä kysymys, tai itku pikemminkin???
43195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itsellänikin. Siis itku tuli kun sain elämäni ensimmäisen vagina orgasmin ja senkin vasta yli kolmekymppisenä. Se hyvän olon tunne oli niin kertakaikkisen mieletön, että itku tuli ihan itsestään. Olen yleensäkin itku herkkä eli reakoin iloon ja suruun kyynelehtimällä ja joskus ihmettelen itsekin, miksi se itku tulee niin herkästi. Orgasmissa kenties nimenomaan suuri mielihyvä laukaisi itkun. Eli ole ylpeä jos olet saanut naisesi sängyssä kyynelehtimään nautinnosta, äläkä suotta mieti miksi niin on tapahtunut.

Äänestä

Itselläni käynyt kerran noin. Saan toooooodella harvoin, ja kerran kun tuntui niin älyttömän hyvältä, tuli itku ihan yllättäen, vaikken edes herkästi itke! Aika jännä reaktio. Tuntui vaan helpottavalta, ei kannata huolestua. Ole pikemminkin ylpeä että saat naisen itkemään nautinnosta ;)

Äänestä

leeveillä kertoo, itkisitkö onnesta, jos...

Muutaman kerran olen tuon reaktion miehenä saanut naiselle aikaan, ja kyllähän se omaakin mieltä lämmittää. Tietää ainakin täyttäneen "tehtävänsä".

On sitä joskus tosin naiselle itku saatu aikaan ilman seksiäkin, se lähinnä kiristää hermoja...

Äänestä

En aina itke, yleensä hymy on korvissa asti, mutta saadessani laakso-orgasmin itkua on vaikea pidätellä.

Jotkut miehet ovat hämmentyneet, eivätkä ole oikein päässeet kärryille siitä mistä on kyse, vaikka olen yrittänyt selittää. Nykyinen miesystäväni suhtautuu sekä hurjaan orgasmiin että itkuun täysin luontevasti, ja se tuntuu hienolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyynel kirjoitti:

Moi! Olen n.3kymppinen mies. olen viettänyt elämässäni suhteellisen vilkasta sukupuolielämää. Nykyään olen parisuhteessa. Eräs asia on silti jäänyt kysymysmerkiksi: Kun rakastelin naisten kanssa, niin muutama alkoi itkeä lauettuaan...Kun tilanteesta hätääntyneenä kysyin, että mikäs nyt...? sanoivat he, että tuntuu niin hyvälle...Osaako joku kertoa, mistä kysymys, tai itku pikemminkin???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu