Mustan barbaarin äiti & sisko tutkintaan

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/431263-mtv-poliisi-aloitti-tutkinnan-mustan-barbaarin-aidista-ja-siskosta

Sen siitä saa kun alkaa levittelemään aiheettomia juoruja ja keksittyjä tarinoita, toivottavasti tulee kovat tuomiot. Minusta kyllä tutkittavana pitäisi olla myös mustan barbaarin kun sehän tuon koko sopan aiheutti ja mittavat kulut veronmaksajille. Eikö sitä väärien huhujen levittämisestäkin ja aiheettomasta räsismin huutelusta pitäisi voida joku tuomio antaa? Vaikka kiihotuksesta kansanryhmää, meitä kantasuomalaisia, vastaan?
18111
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hämeenlinnan naisvankilaan pitäisi tehdä laajennus,että saataisiin kaikki
suvakit lusimaan vääristä ilmiannoista sekä rasismikortin levittelyistä.

2Äänestä
  • xD se rasistikortti...

    Meinaakko et se kulunu kortti toimii enää missään?

    2Äänestä

  • idompsu kirjoitti:

    xD se rasistikortti...

    Meinaakko et se kulunu kortti toimii enää missään?

    Meillä Rasmuksessa se on hyvin käypää valuuttaa ja jokapäiväisessä käytössä! Kätevää! Ei tarvitse muita kortteja..

    Äänestä

  • RasmusPönninen kirjoitti:

    Meillä Rasmuksessa se on hyvin käypää valuuttaa ja jokapäiväisessä käytössä! Kätevää! Ei tarvitse muita kortteja..

    Hanurinpyyhintäkorttina toimii? =D

    Äänestä

Ehkä kannattais valehtelevan mustan vandaalin sivuille mennä kommentoimaan että lopettaa valehtelun. Vähän sosiaalista painetta että saadaan valehtelijat lopettamaan ikävät touhunsa!

1Äänestä

Tuo valehtelu oli odotettavissa ja ei nyt ulkomaalispoliisia voi koskaan epäillä rikoksista, sillä he tekevät hyvin arvokasta työtä.
Kaikki matut tuntuvat valehtelevan, kun lukee tapahtuneista asioista, niin tässäkin oikeus voitti ja poliisit pitäisi palkita jollain pienellä;-))

2Äänestä
  • Tuo valehtelu oli odotettavissa ja ei nyt (ulkomaalais)poliisia voi koskaan epäillä rikoksista, sillä he ovat lain yläpuolella..
    Kaikki kytät tuntuvat valehtelevan, kun lukee tapahtuneista asioista, niin tässäkin kytät voitti ja ne siat pitäisi palkita jollain pienellä;-))

    Miten olisi puoli milliä henkisistä kärsimyksistä kuten se yksi pedomurhaaja sai.

    1Äänestä

Pyhä hiljaisuus vallitsee aina suvakkien taholta kun noita tavataan valehtelemasta viranomaisille.
Kuinka paljon ovat valehdelleetkaan ja poliisit uskoneet, hyvä kun edes joskus kärähtävät, onneksi oli reiluja suomalaisia rehtejä silminnäkijöitä paikalla, muutenhan tuo juttu olis menny todesta.

2Äänestä

Räppi miehen keikat boikottiin.

1Äänestä

oho. onko vihdoinkin laki sama kaikille.

2Äänestä

äippän ja systerin vois lähettää tutkimuksiin sinne tangajenkkajärvelle, vai mikä se oli?

Äänestä

Iltapaskojen on täysin turha musta maalata barbia ja valkopestä hinttari poliiseja,
mitä enemmän iltapaskat sontaa suoltaa sitä enemmän kärsii levikki

Totuus on joskus lähempänä kuin yksi klikkaus kas tässä
http://hannapuhakka.blogspot.fi/


Kansan syvät rivit kun nykyään ottaa tiedon internetistä käyttää aivojaan eivätkä maksa iltapäivälehdestä sen takia että uskoisivat mitä paskaa lehti taas julkaisee

Äänestä
  • Joukoissa on voimaa.. Ja suunnaton määrä typeryyttä!

    Äänestä

Tulkaa turisemaan kanssani aiheesta viikonloppuna naamakirjaan aihetta käsittelevän artikkelin siellä

https://www.facebook.com/moukarismies

Ja nyt ei muuta kuin sorvin ääreen taas se on moro

Äänestä

Ennätettiikö jakaa polkupyörät koko poppoolle?!

Äänestä
  • Ne myi ne heti pimeillä markkinoilla, kun eivät muistaneet, että olivatkin laillisia...

    Äänestä

Eiköhän poliisilla ole videotodisteita tapahtumista, kaikissa poliisautoissakin on varmaan nykyisin kanava, ja sinnehän tuli partioita. Eivät varmaan muuten mitään juttua nostaisi.

Äänestä
  • silminnäkijöitä, puolueettomia. Sitten tämä varsin mielenkiintoinen henkilö nimeltä Lustig, joka otti Hesariin yhteyttä ja kertoi barbaran äidin tarinaa myötäilevän version hmmmmmm....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


saamitätilaa kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/431263-mtv-poliisi-aloitti-tutkinnan-mustan-barbaarin-aidista-ja-siskosta

Sen siitä saa kun alkaa levittelemään aiheettomia juoruja ja keksittyjä tarinoita, toivottavasti tulee kovat tuomiot. Minusta kyllä tutkittavana pitäisi olla myös mustan barbaarin kun sehän tuon koko sopan aiheutti ja mittavat kulut veronmaksajille. Eikö sitä väärien huhujen levittämisestäkin ja aiheettomasta räsismin huutelusta pitäisi voida joku tuomio antaa? Vaikka kiihotuksesta kansanryhmää, meitä kantasuomalaisia, vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu