Miljardit lentokoneisiin??

Onko nyt todella oikea hetki tuhota miljardit USAN tukemiseen? Ostamalla ylihintaisia lentokoneita!
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ja jos me ostettaisiin venäläisiä louskuja samaan hintaan, niin sinä olisit täällä muna pystyssä kehumassa, että "hienoa kun idänkauppa toimii" tai pysyttelisit vähintään hiljaa kuin kusi sukassa..

Ei vittu teitä kaksinaamaisia perseennuolijoita.

Äänestä
  • Tuo on kyllä totta. Avaaja eli Venäjäkiimavajakki ostaisi vaikka laivallisen sian paskaa ryssiltä kovaan hintaan. Ei tolkun tolkkua ryssän perseen nuolijoilla!

    Äänestä

  • Eitolkkua kirjoitti:

    Tuo on kyllä totta. Avaaja eli Venäjäkiimavajakki ostaisi vaikka laivallisen sian paskaa ryssiltä kovaan hintaan. Ei tolkun tolkkua ryssän perseen nuolijoilla!

    Nyt jo pakko sääliä sinua,joka olet sukusi periytyvän typeryyden uhri..

    Äänestä

  • Koira eli Venäjäkiimavajakki älähti, kun kalikka kalahti. Sianpaskaostoksille itään, mars mars!

    Äänestä

Todella väärä ja katkera valinta..

Äänestä

Ei meidän tarvitse liehitellä jenkkejä kieli perseessä.. Halvempaa hoitaa suhteet Venäjään.

Äänestä
  • Tarvitaan tolkun miehiä hallintoon. Ei natottajia eikä ryssän perseennuolijoita, joita näillä palstoilla vilisee.

    Äänestä

Tulos tämä! Suomen johto liottanut kieltä jenkkiperseessä.. Näkymä surkastunut mustiin pakaroihin..

Äänestä

Ei todella olevaraa nyt tuhlata rahaa mamuihin ja ylihintasiin lentokoneisiin..

Äänestä

uudet lökäpöksytyhmeliinit puikoissa.. Ei saatu Suomentuhoa Saksan rinnalla? Nyt Revanssia USAN juoksupoikana!

Äänestä

Nyt joudutaan taas takaamaan sakujen laiva Turuntelakalla...

Äänestä
  • Revi pääsi ulos sieltä Putinin paskaisesta peräsuolesta. Jos Turun telakka olisi ryssien omistuksessa, olisit täällä kikkeli kovana kehumassa uusia laivakauppoja. Näin se vaan menee, Venäjäkiimavajakki.

    Äänestä

Johan Sipilä leikkaa taas ensivuoden alussa kansaneläkkeitä sotakoneostoihin!

Äänestä

Nyt tuhlataan verovaroja Raumantelakalle ruostuviin armeijan purkeihin! Onko nyt todella varaa? Kun leikkaillasn kansaneläjettäkin?

Äänestä
  • Mikä vitun ituhippiluuseri sinä olet, Venäjäkiimavajakki? Pyssyt ovat siitä ikäviä, että niistä lähtee kova ääni ja pahimmassa tapauksessa jonkun henkikin. Hui kamala.

    Suomella on oltava oma armeija kunnossa tai muuten täällä on NATO- tai Ryssän armeija. Sinä näemmä odottelet perse pystyssä Ryssän sotapoikia panemaan puutteesi pois?

    Äänestä

  • oletkogay kirjoitti:

    Mikä vitun ituhippiluuseri sinä olet, Venäjäkiimavajakki? Pyssyt ovat siitä ikäviä, että niistä lähtee kova ääni ja pahimmassa tapauksessa jonkun henkikin. Hui kamala.

    Suomella on oltava oma armeija kunnossa tai muuten täällä on NATO- tai Ryssän armeija. Sinä näemmä odottelet perse pystyssä Ryssän sotapoikia panemaan puutteesi pois?

    Mitä nappailet, että näet harhoja.. Kerro kaikki harhasi luuserikusipää!

    Äänestä

Todellakaan ei ole oikea aika tilata laivoja ja lentokoneita!

Äänestä
  • Kirjoita siitä johtajallesi Putinille. Älä täällä itke.

    Äänestä

  • Jjbijb kirjoitti:

    Kirjoita siitä johtajallesi Putinille. Älä täällä itke.

    Lepositeisiin tollanen seko... Mitä vittua sotketket tähäk jotain Putinia?

    Äänestä

Mitähän koneita nyt ollaan tilaamassa?

Kun kukaan ei maininnut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rahareijät kirjoitti:

Onko nyt todella oikea hetki tuhota miljardit USAN tukemiseen? Ostamalla ylihintaisia lentokoneita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu