Paatero uskalsi sanoa totuutta

SitäSaammeKokeaVielä

YLE:n uutisissa Paatero päästi viestin joka ei jätä kylmäksi ketään.
Nykyaikana tuo Paateron väite olisi helppo saada selville kun vastaanottokeskuksiin laitetaan seuranta laitteen ja kuuntelijat seuraamaan mitä siellä on tekeillä.
Mielestäni maamme turvallisuuden kannalta olisi jo aika ottaa kaikki maahamme tunkeuneitten miehittäjien toimet huomioon sillä on täysin selvää että joukossa on täysiä terroristeja jotka tietävät miten jujuttaa näitä Nergin tapaisia hölmöläisiä.

On täysin selviö että näitten miehittäjien joukoissa saapui myös täysiä terroristeja maahamme ja miksi kansalta salataan se mitä nämä touhuavat vastaanottokeskuksissa? Asutaanko me täysin hölmölässä vai onko päättäjillä vain pisnekset pääasianaan ettei maan turvallisuudesta välitetä mitään, ainakin Negri on täysin ulkona kuin lumiukko pihalla.

Kysymys on miten Paateron lausumiset päästettiin eetteriin ja tapahtuiko YLE:ssä joku oikosulku että tuo puhe pääsi ihmisten tietoon? Saattaapa olla että kansa alkaa jo heräillä siitä turvallisuuden tunteesta mitä päättäjät ovat jatkuvasti toitottaneet?

2

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SipiläSyylinen

      "Poliisi on ottanut kiinni kaksi irakilaismiestä, joita epäillään Kajaanin taposta. Vuonna 1964 syntynyt mies löytyi Kajaanin Otanmäestä kuolleena eilen.
      Rikosylikomisario Jarkko Maksniemi Kainuun poliisista vahvistaa, että epäillyt ovat turvapaikanhakijoita ja asuneet Otanmäen vastaanottokeskuksessa. Hän ei osaa sanoa muuta miesten taustoista."

      Pitihän heidän heidän jotain tehdä palkitakseen hyväntekijöitään ja näitä urotöitä tulee vielä paljon lisää. Turvattomuus lisääntyy kun rikollisia on alettu hyysäämään veronmaksajiemme piikkiin ja tämä on sitten sitä monikulttuurisuutta mitä nämä terroristimurhaajat ovat tuoneet tullessaan.
      Sipilän kädet on nyt myös veressä sillä hän on osallinen tuohon syyttömän kansalaisemme väkivaltaiseen kuolemaan. Nukkuuko nämä Sipilä ja Orpo öitään rauhallisesti kun ovat syyllistyneet hankkimaan näitä rikollisia murhaajia maahamme?

    • SitäSaammeKokea

      Poliitikot ovat vastuuttomasti vähätelleet matujen tekemiä rikoksia. Heidän on kannettava vastuu kansalaistemme turvallisuudesta eikä vain kyyristellä ja raapia rupisiaperseitään. Jos he eivät älyä erota niin heidät on erotettava heti nyt on kyse kansalaistemme turvallisesta elämisestä kotimaassamme Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      165
      3080
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      373
      2091
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      41
      1881
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      43
      1856
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1431
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1221
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1183
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      329
      993
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      114
      973
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      802
    Aihe