Meidän kohta 7v. Naaras marsu on alkanut kävellä silleen peppu ylhäällä, jota sen kaveri ei tee. Oon myös huomannut jotain eritettä sillä alueella. Mikä mahtaa olla kyseessä?
Sitte on vielä toinen kysymys.
Tällä samalla marsulla on tosi kuivat korvanlehdet ja korvat ihan tukossa. Miten tätä voi hoitaa?
Apuja otetaan vastaan :)
Apua kaivataan! Marsu kävelee oudosti
4
163
Vastaukset
- arvuutellaanko
Kuis olis, jos vaikka käyttäisit energiasi eläinlääkäriltä avun pyytämiseen sen sijaan, että täällä kyselet yleisöltä, jolla ei ole mahdollisuutta edes nähdä marsua?!
- Marsumummo
Oon 16v ja oln sanonu tästä mun äidille mutta se ei suostu viemään eläinlääkäriin, sanoo että jos se syö ja juo normaalisti ni ei tarvii. Vaikka marsu ei näytä kipujaan.
- lbhihff
Marsumummo kirjoitti:
Oon 16v ja oln sanonu tästä mun äidille mutta se ei suostu viemään eläinlääkäriin, sanoo että jos se syö ja juo normaalisti ni ei tarvii. Vaikka marsu ei näytä kipujaan.
Tehdäänpä sitten niin, että annat äitisi yhteystiedot eläinsuojeluilmoitusta varten. Juttu on meinaan niin, että eläinsuojelulaki velvoittaa hankkimaan lemmikille eläinlääkärin apua silloin, kun se sitä tarvitsee. Eläinlääkärin neuvojen kysyminen puhelimitse ei sitä paitsi mitään maksa, mutta jos eläinlääkäri on puhelimessa sitä mieltä, että vastaanotolle on mentävä, niin sitten sinne on lain nojalla mentävä. Näytäpä tämä keskustelu potentiaaliselle eläinrääkkääjä-äidillesi, niin katsotaan, josko hän ymmärtäisi säikähtää sen verran, että ottaa sen perhanan puhelimen käteen ja soittaa eläinlääkärille.
- Juulia12
Hei,
Edellinen vierailija lienee hieman epäystävällinen, sillä voi sen nätemminkin sanoa, kuin: "eläinrääkkäjä-äidillesi......perhanan puhelimen..". Kannattaa kuitenkin viedä marsusi eläinlääkäriin täällä kyselemisen sijaan, sillä me emme voi tehdä asialle mitään :). Kipin kapin lääkärille, saattaa olla todella vakavaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237