Kiihko on jatkunut nähtävästi aamusta lähtien ja kiihottuminen saavuttaa huippunsa pikapuoliin. Pumppu pysähtyy ja ryppynaru löysää lopullisesti. Nyt se on vain pätkittäin löysännyt, kuten se kuuluisa kuva on meille näyttänyt. Varsinkin polvirukoukset kumarrusten kanssa ovat olleet sille liikaa.
Melperi laukeaa kohta
Deathline
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Just tuo. Siinä kuvassa on Mellusta jotain hyvin syvällistä ja puhuttelevaa.
on nähnyt hirveitä painajaisunia koko yösydämen ajan ja heraa huonolla tuulella klo 6.30 ja ilman aamukahvia perse aamupaskassa - niin kuin tuossa kuvassa - ryntää tälle palstalle ja Oulun palstalle ja Raahen palstalle ja Ylivieskan palstalle... ja kaikkien niiden paikkauntien palstoille, joissa hän tietää olevan Jumalan lapsia, ja sitten alkaa haisu... hyi sentään. Mikään ei muutu ennen kuin tuo saasta on pirun grillattavana helvetissä.
Pikkulestat voisiva käväistä nyt netissä katsomassa ylestä, miten kunnianloukkasten korvaukset peritään. Kannattais kysellä vähän lakimiehiltä, joita kuulemma uskonvelijinä löytyy.
sinulla saastalla mitään kunniaa ole. Miten sitä voi loukata, mitä ei ole?