, mutta mutta ei sosialistista ja suurta armeijaa, näin myös monessa liittolais maissa kuten suomessa !?
Jenkit pitää sosialismina valtion terveydenhoitoa
6
88
Vastaukset
- Parta-Kalle
Täytyy myöntää eka kertaa, että nyt A:n puheessa on järjen hiven, mutta vain hiven.
Kuuntelin amerikkalaista radioasemaa, jossa joku paukapää pauhasi demokraattien terveydenhoitoruudistusta vastaan "Niissä maissa, joissa terveydenhuolto on sosialisoitu ...".
Nythän USA:ssa uudistus on tapahtunut, eli kaikki jenkit eivät suinkaan ole käsittäneet julkista terveydenhuoltoa minään sosialismina äärioikeiston pelottelusta huolimatta. - Abrahamm
Totta kai Suomi perässä. Suomessa yksityinen terveydenhoito on etupäässä valtion takauksessa. Esimerkkinä alkuhoito johtaa valtiolliseen , kun hankalasta ja pitkäaikaisesta hoidosta on kysymys !
Eiköhän tästä ole jo liikaakin kokemuksia ? - Abrahamm
Sitten vielä haukkuvat diktaattoreiksi demokraattisesti valittuja presitenttejä ? Obama ja meidän Saulimme valittu suurella ja epädemokraattisella rahalla,muka parempi ?
- zddd
Älytöntä älämöötä. Miten koko aloitus muuten liittyy europarlamentiin? Katsoisit nyt vähän, millä palstalla alat tyriä!
- Abrahamm
Tämä Jenkki kaksinaamaisuus levinnyt EU:n jäsenmaihin ja eritoten siirtomaihin, kuin kristinusko aikoinaan miekalla .
- Abrahamm
Suomessa ei ole täydellistä yksityistä terveyden hoitoa, sillä kansa maksaa osan siitä kuin ruuastaan veroina.
Suurinosa yksityis lääkäreistä lähettää jatkotutkimuksiin, valtiollisiin sairaaloihin, joten sosialismise heilläkin on usein tukena !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192361
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs561884- 1781523
- 231510
- 821503
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3131461Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti1011081Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä641044Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää341005- 349894