Kamala tärytys ja ohjaus katosi, missä vika?

Mikavikanako0

Mitäköhän persettä tuossa eilen tapahtui?? Heittäkäähän arvioita, mikä meni vai menikö mikään.
Ensin kuului kilinää oikealta, sitten pari kilometriä myöhemmin ihan älytön tärytys ratissa ja tuntui että ohjaus häviää. Alla sata metriä ja sitten normaali, jatkoin vielä ajoa pari kilometriä huoltsikalle, ja ennen tuota sama homma kerran eli älyytön tärytys . Se mikä ihmeellistä, ratti kääntyi 45 asteen kulmaan oikealle vaikka ohjaus suorassa ILMAN ETTÄ puolsi yhtään mihinkään suuntaan.
Parkissa tutkittiin etuosa ja renkaat. Ei mitään ihmeellistä. Vasemmanpuoleinen laakeri tuntui selkeästi lämpimämmältä kuin oikealla puolella. Pikkusen väljyyttä molemmissa etupyörissä. Pidin puolen tunnin paussin ja sitten jatkoin matkaa. Ratti oli suorassa eikä mitään ongelmaa paluumatkalla takaisin.
Osaisko kukaan heittää mikä voisi aiheuttaa moista? Alla vanha FL6. Autoon vaihdettu kesällä ohjaustangot ja pallonivelet.

1

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sökösökö

      oisko ohjausakselin nivel sökö.olkatappi sökö,jarrusatula irti.ohjaust.pumppu sökö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2398
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2292
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1790
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1602
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1562
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe