Liikaa paineita niin

hermot menee. Ei siinä sen kummempaa. Menee arjessa aina välillä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

siellä töissä, niinpä, kun se ei ole niiden elämä, samat turhat esitykset kaikkialla

Äänestä

Sä oot varmaan vaan niin tunteella elävä ihminen ja annat tunteen viedä, niin kilahdat.

Äänestä
  • Niin. Se kilahdus vaan voi olla aika massiivinen.

    Äänestä

  • Menihermotjasenkyllähuom kirjoitti:

    Niin. Se kilahdus vaan voi olla aika massiivinen.

    Muutaman kerran on sellaiseen tyyppiin törmännyt ja anteeks vaan, mut se on vaan jotenkin koomista, kun toinen huutaa naama punasena ja itse katselen viilipyttynä vierestä sitä huutoa. Mut itselleen ja omalle luonteelleenkin pitää opetella vaan nauramaan jälkijättöisesti, vaikka kuin totiselta siinä tilanteessa tuntuukin. Nyt nukkuun

    Äänestä

  • Menihermotjasenkyllähuom kirjoitti:

    Niin. Se kilahdus vaan voi olla aika massiivinen.

    Tekisi mieli kyayä että minä vuonna kilahdit viimeksi?

    Äänestä

Eilen oli huono päivä, jos se tarttui ihmisistä toiseen?

Kun sinä alat hermostua se on sen verran ainutkertaista että melkein pitäisi olla paikalla.

Toisaalta parempi olla ehkä muualla...

Äänestä

Niinhän meillä kaikilla joskus. Hermot on onneksi aika joustavaa laatua, joten ne tuskin katkeaa kokonaan. Mä yritän aina olla " löysin rantein" tyyliin, ei jaksaisi hermoilla jonninjoutavia. Kyllä jokainen kohtaa elämässään jotain joka koettelee hermoja, joten pienistä ei kannata stressata.

Äänestä

kilahtaaaaaaaaaa,,,, eikä sitä voi estää. Sillon on pakko lähteä jonnekkin missä voin olla yksin. ylikiehumasta.
Tarpeeksi kun rassataan, ja pitää pingottaa, niin ei kenenkään astia mahdottomiin kestä. Joskus se vaan on tyhjennettävä, sen jälkeen valmiina uusiin pingotuksiin.

Äänestä

....

Äänestä

Lapsuudenkodissani ei puhuttu asioista. Nyt aikuisena olen tajunnut ettei se kannata. Asioista on hyvä puhua. Sekin voi johtaa tähän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Menihermotjasenkyllähuom kirjoitti:

hermot menee. Ei siinä sen kummempaa. Menee arjessa aina välillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu