Miksi tänne kirjoitetaan niin paljon avauksia, jotka ovat aivan väärällä palstalla.
Luulisi kaikilla olevan sen verran älliä päässä, että osaisi valita oikean palstan.
Eikö tämän pitäisi olla Harjavallan palsta?
15
167
Vastaukset
- työntekijä
Työnnä sinä vaan pääsi pensaaseen. Ja keskustelee vaan sinä harjavallan asioista..! Harmittaa varmaan mitä maahanmuuttajat tekee?
- Kaikkieivaanosaa
Pitäisi. Mutta täällä on yksi pälli, joka ei osaa muutakuin jakaa uutisia ja kirjoitelmia, jotka ei liity Harjavaltaan.
Liekö sama pälli joka linkittää Kauhavan ja Seinäjoen palstoille viiden linkin ryppäissä kymmeniä postauksia joka viikko?
- samateksti
Ja monilla muillakin palstoilla.
- työntekijä
Harjavalta on osa nyt maailmaa. Ei me nyt olla mikään
"lintukoto" :)
Hallitsematon pakolaisten ja turvapaikanhakijoiden virta Suomeen on saanut aikaan sen, että turvallinen ja rauhallinen ”lintukoto”, joksi Suomea on nimitetty, on syytä unohtaa.
Turha nyt valittaa kun ei puhu juuri sinun asuinpaikasta..! - vääräpalsta
työntekijä kirjoitti:
Harjavalta on osa nyt maailmaa. Ei me nyt olla mikään
"lintukoto" :)
Hallitsematon pakolaisten ja turvapaikanhakijoiden virta Suomeen on saanut aikaan sen, että turvallinen ja rauhallinen ”lintukoto”, joksi Suomea on nimitetty, on syytä unohtaa.
Turha nyt valittaa kun ei puhu juuri sinun asuinpaikasta..!Siihen on oma palsta tai useampiakin sopivia.
Esim. "maailman menoa", "maahanmuutto", "rasismi" ja politiikan puoleltakin löytyy.
Siis kannattaa lukea palstan otsikko. - työntekijä
vääräpalsta kirjoitti:
Siihen on oma palsta tai useampiakin sopivia.
Esim. "maailman menoa", "maahanmuutto", "rasismi" ja politiikan puoleltakin löytyy.
Siis kannattaa lukea palstan otsikko.Asun kuitenkin Harjavallassa.. niin kirjoitan juuri Harjavalta palstalle.. koita kestää..!
- ikävä.asia
työntekijä kirjoitti:
Asun kuitenkin Harjavallassa.. niin kirjoitan juuri Harjavalta palstalle.. koita kestää..!
Et ole ymmärtänyt Suomi24 palstajaon tarkoitusta.
Valitettavasti osallistujat kaikkoavat Harjavalta-palstalta kaltaisesi häirikön takia. - työntekijä
ikävä.asia kirjoitti:
Et ole ymmärtänyt Suomi24 palstajaon tarkoitusta.
Valitettavasti osallistujat kaikkoavat Harjavalta-palstalta kaltaisesi häirikön takia.Terve menoa vaan. :)
- Pliipattu
Mikähän ravintola porissa on vauhtipaikka näin keskellä viikkoa. Pitäs lähtee vonkaamaan pilluu.
- kwkwkwkw
Sää mitää saa. Omin käsin onneen vaa.
- Ålhyl
Porin palstalta H-vallan asiat,mut Porin sivulla enemmän sinne liittyvää vai kuntaliitoksiiko odotettavissa???
- Vituttaatommonen
On kyllä rasittavaa kun olisi hauska turista oman kylän juoruja, mutta joka ketjuun pitää käydä jonkun laittamassa jotain helvetin rasismi paskaa, vaikkei juttu liity mitenkään keskusteluketjuun! Vituttaa.
- työntekijä
"Juoruja" kateellisten ihmisten tapa päteä..! Säälittävää..!
No kohta saat juoruta maahanmuuttajista ;)
- ihmetouhuu
Toivottavasti nämä sekopäät lakkaavat häiriköimästä, kun vokkikin muutti pois.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1578362KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4427469Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743844Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521513551Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123009Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään512607- 1262026
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231863Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv361684Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811530