Siis jos ei mene lääkäriin eikä ota mitään lääkkeitä siihen. Jos voi niin miten nopeesti siihen kuolee? Ja voiko siihen kuolla huomaamatta?
Voiko keuhkokuumeeseen kuolla?
6
3876
Vastaukset
- kuolo_korjaa
Makaavat vanhukset kuolee keuhkotauteihin eli nukkuvat pois.
- kyllä.voi
Hyvin moni on kuollut keuhkokuumeeseen sairaalahoidossakin. Varsinkin vanhuksen, hyväkuntoisenkin, se vie odottamatta ja nopeasti hautaan.
- Anonyymi
Siis ihan hyväkuntoinenkin voi kuolla jos saa Coronakeuhkonkuumeen.
- moni.kuollut
Kyllä. Keuhkokuumeeseen voi kuolla, vaikka menee lääkäriin ja ottaa lääkärin määräämät lääkkeet. Erittäin moni on kuollut.
- Anonyymi
Ei välttämättä jos hoitoon menee heti. Eikä pitkitä hoitoon menoa. Tavallainenkin keuhkonkuume voi tappaa ellei hoitoon lähdätä heti.
- Anonyymi
Niin, on potilaan keuhkoista ja elimistöstä muutenkin kiinni kuinka pahana se keuhkokuume lyö päälle.
Jotkut selviävät lääkkeiden kanssa kotihoidossa, jotkut sairaalassa.
Mutta sairaalahoidossakin voi valitettavasti keuhkokuumeeseen kuolla.
Aloittaja kyseli voiko siihen kuolla huomaamatta. Tavallaan voi ja tavallaan ei.
Jos on petipotilaana vaikka koomassa ja kuolee keuhkokuumeeseen niin eihän siitä itse tiedä mitään.
Jos taas on tajuissaan ja pystyy seuraamaan omaa tilaansa niin kyllä sen huomaa kun ei enää saa henkeä vedettyä sisään.
Tukehtuminen ei ole mitään kivaa, tiedän sen itsekin läheltä piti-tilanteessa oltuani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612941- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070