Lisääntymättömyys huoli epäuskoisilla

Sitä oikein tv:ssä käsitellään.

http://areena.yle.fi/1-3081802

Tästä siittämättömyyden synnistä päästään kun otetaan oppia SRK:n pakkopano- ja pakkosynnytysopista autuuden ehtona. Ja ilman ehkäisyä niin ei tarvi itse keksittyjä ongelmia pohtia.

Senkin ajan voisi käyttää lasten tekoon.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No minullaki meni pitkä aika eikä tullu lapsia kunnes joku valisti että ei siihen reikään.

Pienen korjausliikkeen jälkeen alko tapahtua.

Äänestä
  • Vai onko sinulla tennismailassa reikä taikka kaksi?

    Äänestä

kaksipiippuinen juttu. Eihän sitä koskaan etukäteen tiedä, mullainen "otus koukkuun tarttuu". Jos esimerkiksi tuo yksi päijät-hämäläinen oli jo sikiönä abortoitu, se ei nyt melskaisi täällä ollenkaan. Mutta jos sama temppu olisi tehty Oulussa niin ei meilä olisi siellä sitä nerokasta uskovaista tutkimusprofessoria.

Olipa niin tai näin niin epäuskoiset ensin tappavat lapsensa skiöasteella ja sitten heti perään itkevät, että ei ole lapsia eikä yhteiskunnassa tulevaisuutta. Ja kun uskovaisilla on lapsia, jotka äkkiä kasvavat aikuisiksi niin sitten nuo epäuskoiset härskisti heittäytyvät Jumalan lasten hoidettaviksi ja elätettäviksi. Menikö oikein?

Äänestä
  • On se karmeaa että laki sallii ihmisalkuje murhat . Noin 10 000 vuodessa. Järkyttävää...ja vielä pahempaa että ns. uskovaisina itseään pitävät turtuneet siihen että ei hetkauta enää näköjään omiatuntojakaan.

    Jumalan rangaistus tulee ellei kansakunta tee parannusta ja muuta lakejaan pian ja parannusta yksilötasolla ennenkaikkea.

    Äänestä

  • SalliPennanen kirjoitti:

    On se karmeaa että laki sallii ihmisalkuje murhat . Noin 10 000 vuodessa. Järkyttävää...ja vielä pahempaa että ns. uskovaisina itseään pitävät turtuneet siihen että ei hetkauta enää näköjään omiatuntojakaan.

    Jumalan rangaistus tulee ellei kansakunta tee parannusta ja muuta lakejaan pian ja parannusta yksilötasolla ennenkaikkea.

    Päivi Räsänen ja Timo Soin voimakkaasti vastustavat aborttia. Samasta asiasta on puhetta Joonan blogissa Hulluinhuonelainen. Minkäpä sille sitten tekee, jos ihmiset eli siis enemmistö haluavat järjestää asiat näin eli hyväksyvät kansanmurhan. Jumalan ranrastus tietenkin tulee ajallaan niin koko kansalle kuin jokaiselle yksittäiselle ihmisellekin.

    Äänestä

Muusta en tiedä, mutta Stalinin täti sanoi jopin kuoleman jälkeen tosin, että parempi olisi ollut jos poika olis pienenä syötetty kissalle.

Äänestä

Maailma on nykyään niin sekaisin, että kannattaa miettiä kolme kertaa kannattaako lisääntyä.

Äänestä
  • Mietin kolmesti ja mentiin akan kans hetekalle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PeittoHeiluuAina kirjoitti:

Sitä oikein tv:ssä käsitellään.

http://areena.yle.fi/1-3081802

Tästä siittämättömyyden synnistä päästään kun otetaan oppia SRK:n pakkopano- ja pakkosynnytysopista autuuden ehtona. Ja ilman ehkäisyä niin ei tarvi itse keksittyjä ongelmia pohtia.

Senkin ajan voisi käyttää lasten tekoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu