Mitä tarkoittaa että turvaa hakeva pakolainen alkaa tappamaan ihmisiä, täällä josta hän hakee turvapaikkaa? Miksi suomi suojelee näitä terroristeja ja onko omat kansalaisemme tätä halunneet? Miten vanhukset ja huonokuntoiset pystyvät suojautumaan näiltä terroristimurhaajilta joita on päästetty tuhansittain maahamme?
Onko vastaanottokeskuksia tarkastettu sillä näillä terroristeilla oli varmasti aseita matkassaan tullessaan maahamme?
Terroristit pitää passittaa heti lähtömaihinsa kärsimään murhistaan eikä maksattaa veronmaksajillamme heidän ylöspitoa vankiloissamme.
Rikollisia päästetty maahamme
2
130
Vastaukset
- SipiläSyyllinen
Sipilä ja kumppanit on saatava kansaintuomioistuimen eteen, jolla on sotaoikeuden tuomio- ja täytäntöönpanovalta. Sipilä vain naureskelee mutta kyllä lespoltakin hymy hyytyy perkele!
- LuulenNäinTapahtuvan
Sipilän hallitus teki saamattomuudellaan historiallisen möhläyksen sillä, että Ruotsin rajalle ei saatu pikatarkastuksia viime syksynä eikä tarkastuksia ole edelleenkään?
Huomioikaa miten rajatarkastuksille tuli kiire kun pakolaisia alkoi tulla Venäjältä ja silloin sopimus saatiin aikaan nopeasti?
Oliko RKP:n pulis-svedarit tuon ruotsista otettavien terroristien sopimuksen takana että Suomi sopi tuosta invaasiosta jossa 32 000 musua hyökkäsi ruotsista maahamme? Meillä on puolue RKP jotka on maanpettureita täynnään ja joka ruotsalaistaa Suomea eikä kukaan mahda mitään tuolle svedarien toiminnalle?
Joutuvatko historioitsijat tulevaisuuudessa, tekemään sen johtopäätöksen, että tämä Sipilän hallitus tuhosi Suomen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807