Se on ihan jees ohjelma. Tuskin siinä salkussa mitään rahoja on kun ne piilottaa sen. Jokuhan vois napata sen.
Ota rahat ja juokse!
7
240
Vastaukset
- yghuijokpl
Ja kymppitonniin ei tarvita mitään salkkua ! Ne sopii ihan normikokoiseen kukkaroon.....mutta tokikaan se ei olisi yhtään niin jännää ohjelman kannalta....
- 66-452
Kyllä siellä rahat on.
- Pienikin_salkku_riittää
Nehän olivat nähdäkseni kympin seteleinä, joita tarvitaan tuhat kappaletta. Yksi seteli on kooltaan 127 x 67 mm ja sen paksuus on noin 0,1 mm. Kuuteen nippuun jaettuna salkussa tarvitaan siis pinta-alaa 26 x 20 cm eli A4-paperin verran ja paksuutta on hieman irtonaisena ehkä kolmisen senttiä. Ei tuohon kovin suurta salkkua tarvita.
Eri juttu on sitten, ovatko rahat mukana myös siellä piilossa. Olisi hyvä veto joltakin laitapuolen kulkijalta löytää tuollainen aarre.
- raha_mies
Olisikin varmaan järkeä ottaa kymppitonni kympin seteleinä, kas kun ei 5 sentin kolikkoina. 20 kappaleen nätti nippu viishunttisia, ja hyvin sopii vaikka povitaskuun.
- alasuhnu
viime jaksossa edellisessä yksi viroa puhuva silminnäkijä antoi tarkat vinkit mistä löytyy. kukaan muu ei antanut vinkkiä. yllätys yllätys: löytyi rahat seinästä-
tänään yksi heijastinliivinen "raksaduunari" puoliselin antoi lopulta vinkin että olleet siellä kaislikossa jossa oli jo oltu tuloksetta. Kukaan muu ei ollut "silminnäkijä".
Loppui tämän ohjelman katselu. - voihyvänenaika
eipä vissiin oo 2 euron kokoinen seurantalaite salkussa joka on tyhjä.kukaan ei oo vielä voittanu nuita rahoja. aika paskaa koko homma. itse kukin meistä osaa seurata seurantalaitetta, joten olemme kaikki laatuetsiviä.
- Pitäkäärahannejajuoskaa
Todella surkea ohjelma kaikin puolin. Katoin ekan jakson ja siinä oli jakson verran liikaa. Maikkarin pihiys näkyy tässäkin; jos jollain ihme tavalla kisaajat saisivat rahat niin pitäisi sen summan olla vaikkapa miljoona eikä mikään kuppanen kymppitonni!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310569
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432281Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331071Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997