2000 lumenin kaasupurkausvalot

hekohekoheko

Nythän ne vitsin murjaisivat. Alle 2000 Lumenin kaasupurkausvaloissa ei tarvitse olla pesureita ja automaattisia korkeudensäätimiä. Miten sovelletaan katsastuspäätöksissä ? Puretaanko jatkossa polttimot umpioista Lumenarvon esillesaamiseksi.

5

113

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voipyhäyksinkertaisuus

      Oletko tosissasi, että löydät lumen-arvon polttimosta? Kyllä jotain pitää ymmärtää tekniikasta, jos autoja meinaa katsastaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • dfghsfghdfgh

        Et tainnut huomata, että asia oli kirjoitettu vitsiksi lainsäätäjä kohtaan:)))


      • tyhmäkysymys

        Mikä laki on muuttunut?


      • kateuden_määrä_vakio

        Ei kai mikään. Rippikouluikäisellä ritsalla ajavaa vaan harmittaa, kun ei saa laittaa kiinanxenoneita ritsaansa.

        Uusissa autoissa homma menee niin, että ne "normaalit" 35 W ja noin 3000 lm xenonit pitää olla varustettuina sekä pesureilla että automaattisella tasonsäädöllä. Laihialaismallin 25 W / 2000 lm versiossa riittää sama kuin halogeenien kanssa eli pesurit ei pakolliset ja tasonsäätö voi olla käsiohjattu (nappula kojelaudassa).

        Tämä 2000 lm ei ole juuri kummempi lukema kuin mitä parhaista halogeenipolttimoista irtoaa.

        Kateellinen pelle haluaisi xenonit ritsaansa, mutta on valmis maksamaan vain pari kymppiä = kiinanxenonien hinnan. Tärkeintä on saada coooolit xenonit, sillähän ei ole mitään väliä, näkeekö niillä tai häikäistyykö vastaantulijat.


    • Siirretään perureiden tarkistus samaan ryhmään kuin tavöiden tarkistus, ja TADAA ongelma ratkaistu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1146
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      926
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      47
      708
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      591
    Aihe