Haluaisin toivottaa sinulle erittäin mukavaa päivää, miten sen vietätkin. Toivoisit ehkä että onnittelisin sinua huomenna mutta tiedät kuitenkin etten tee niin. Tunnethan sinä minut . Tiedätkö miksi Raamatussa sanotaan että kuolinpäivä on syntymäpäivää tärkeämpi? Kun me synnymme tänne olemme ikään kuin Tabula Rasa, tyhjä taulu. Kaikki mitä elämässämme teemmekään, hyvää tai pahaa tai mitä tahansa, on edessäpäin. Kuolinpäivään mennessä kaikki työ on tehty, ja muistokirja kirjoitettuna ja olemme kaikkivaltiaan Jumalamme täydellisessä muistissa. Jokainen meistä joutuu tekemään tilin itsestään halusimme tai emme. Rakkaus Jumalaan ja lähimmäisiimme kauneimmillaan saa meidät tekemään hyviä tekoja jopa niille jotka meitä vihaavat.
Tee loppuelämästäsi alkua parempi ja usko tulevaisuuteen ja Raamatun lupauksiin edessäpäin häämöttävästä todellisesta elämästä.
Rakastan Sinua J
Tee loppuelämästäsi alkua parempi ja usko tulevaisuuteen ja Raamatun lupauksiin edessäpäin häämöttävästä todellisesta elämästä.
Rakastan Sinua J
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miksi jotku vihaavat muita? Sitä en ymmärrä.
Enpä tiedä, mutta vaikka Jumalaan uskonkin, tämä kirjoitus herätti ahdistavia ajatuksia.