Eilen eka kerta paffilla

Pafffista

Laitoin yhteensä 75e. 10 eurolla laitoin singlekohteen eli suomen häviämään ens yönä, siitä vois tulla takasin 22-23e. Loput pelasin siihen ensimäiseen slottiin jossa on se shoppaileva nainen. Euron panoksella ja pikkuvoittoja tuli. Olin jo hävinnyt melkein kaiken kunnes tuli voitot vajaaseen 50e. No olihan siinä viihdettä myös ja otin päältä 40e pois takasin omalle tililleni. Tänäänkun suomi hävii niin saan vielä yli 20e takasin. Eli hävisin päältä 10e. Mutta todeta täytyy etää netissä kun pelaat niin 50-100e ei ole mitään eikä sitä edes tajua kuinka paljon häviää. Ne slotit kuluttavat rahat niin nopeasti ja kun tuotakin peliä voi pelata 20e panoksella niin siinähän voi hävitä vaikka 500e minutissa, oikein hauskaa pelaamista joo. Vähiten tuntuu häviivän urheilupeleihin kun valitsee kohteet järkevästi. Taitaa nämä hedelmäpelit olla suurin syy ihmisillä pelivelkoihin. On järjetöntä ajatella miten joku ottaa omien rahojen loputtua vielä velkaa pelaamiseen??! Mutta kai se on tämän sairauden ydin.

0

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Niin surullinen

        onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
        Lapua
        219
        5042
      2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        37
        3392
      3. 35
        2918
      4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        141
        2783
      5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

        Oli kuva paloautosta nettijutussa.
        Suomussalmi
        25
        2438
      6. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        68
        2267
      7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

        Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
        Suomalaiset julkkikset
        19
        2158
      8. Mitä tapahtuu?

        Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
        Outokumpu
        31
        1810
      9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        41
        1762
      10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        83
        1438
      Aihe