koska saatais korotettu suojatie välitien ja eteläntien risteykseen hidastamaan liikennettä risteysalueella . tänään viimeksi mooon ja auton kolari tässä vaarallisessa risteyksessä. eteläntieltä tultaessa ja käännyttäessä yhtärille päin tarvitsee olla todella tarkka jotta pääsee turvallisest lähtemään. talven liukkaita odotellessa. ei paljon koulun kohdan 40km/h auta enään risteyksen kohdalla missä bussitkin päästää n.60-70 km/h. yritä siinä ehtiä tien yli.
korotettu suojatie
vaaratilanteita
1
137
Vastaukset
- vastuutonmopoilija
Välitien ja Eteläntie risteys?. Mikä mikä kompa.
Yhtäkään korotettua suojatietä ei enempiä tarvita korottamaan nytkin syksyksi tuli uusi turha tarpeeton korotus vähiten käytetylle suojatielle nuijamiestentielle, vai onko joku nähnyt kovasti sille tarvetta.
Etelänteilläkin kaikki tieriteykset monet risteykset ovat tasa-arvoisia joka rajoittaa nopeutta muilla, muttei mopoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575