Vaimo oli todellinen kiima-tiina nuorena.
Pitäiskö vaimon vanhat seksiseikkailut jo unohtaa?
13
219
Vastaukset
- reppuriika
Jos ihminen menee avioon ja tietää mennessään kumppaninsa taustan, niin menneisyys pitäisi jättää taakse siinä hetkessä kun kosii ja saa myönteisen vastauksen. Jos ei voi niin tehdä, niin olisi parempi ettei lähdettäisi yhteiselle taipaleelle.
Jos asia vaivaa avioliittoa solmittaessa, niin tulisi keskustella asiasta ja tehdä peli selväksi, että menneisyys unohdetaan ja sitten ollaan uskollisia.
Olen tainnut nähdä aloituksesi joskus aikaisemminkin. Jos on niin, olet aika mustasukkainen tyyppi ja on kyllä ollut kärsimys kumppanille elää kanssasi.
En kyllä alkaisi elää tyypin kanssa, joka nalkuttaisi jatkuvasti menneisyydestäni. - Olet-tyhjiö-tuulessa
Älä missään nimessä unohda. Ne kannattelevat sinua hautaan asti koska sinulla ei ole mitään muuta pään sisäisessä ympyrässäsi.
Hänellä on varmaan hyviä muistoja, ehkä niistä opit!
- DDDDDDDDDDDD
Ilman vaimon seksiseikkailuja aloittaja ei olisi saanut laadukasta ja hyvää seksiä jo vuodesta 1965 - 1970
- Tilulvei
Ajattelisit asian siltä kannalta, että on ollut hyvä kaikinpuolin, kun on niin monen miehen syliin päässyt. Miun ukkoin oli varsinainen siemenlinko aikanaan naisten kaatamisessa sänkyyn, ja nyt kaataa minua harvase ehtoo tohon lavitsalle ja reppii housuja jalasta kiimassaan.
Miksi, niitä on hyvä muistella.
- PelleHaager
Jos on vieläkin ja et enää pysyy vauhdissa mukana, niin anna toisten auttaa. Pääset itse helpommalla.
- tilulvei
Mukavahan se, että ajaa kutkaa pois.
- Ihan_MieletönOksa
Näin uimahallissa (saunassa) vaimoni nuoruuden aikaisen poikakaverin.
Koskaan en "sitä näkyä" unohda.- mikä-veto
elikkäs sää uskalsit tulla ulos ns uimahallin pukukaapista, vihdoinkin. lohduttaudu ettei se ole noloa, joskus, alkaa himoita lähimmäisen temmiä.
se kaverihan oli sukulaisesi, napa lanko.
- novoihanrähmä
Yleensä kai vaimojen osa on rankassa arjessa eloa ja oloa - tekis mieli menneisyyden haamuja karkoittaa ja kysyä - onko omaisten tai asianomaisen minkään hoidon pariin päässeitä - kulahtaneitten fraseologiaan yhtymättä - on toi silleen tulenarkaa aluetta - markkinavetoisuus tai ihmisten ylikuormitus rasitteenako?
- tööttt
Kun ihmiset eivät ole silleen mitään pelkkiä jääkaappi- tai kassamagneetteja,
menneessä ajassa elähtäneitä, arjessa ja nykyhetkissä, rankassa todellisuudessa
eläneitä on paljon - ja mikäli alaikäisyyskin vielä rasitteena - eihän tontyyppiset jutut kuulosta kuin silkalta hyväksikäytöltä tai väkivallan lietsomiselta
- pornoallujen pelkiltä bisneksiltä - mistä silkkaa harmia ja arjen harmautta asianomaisille - tusinoittain halvemmalla-tyyliin. - Seipäänheiluttaja
Pidä siitä Tiinasta hyvää huolta niin saat kyllä hyvät kyydit palkaksi. Itselläni on tuhannenmulkun Maija ja kyllä kelpaa köyriä , ei särje pää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2802908Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka492298Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1141723
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051664Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 561189
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181