Olisi aika paljastaa korttinsa ja esittää faktoja. Sohtsin kisoja alettiin vastustaa jo ennen rakentamista ja sen jälkeen järjestettiin kapina Kiovan sota. Demokratioillekin näytettiin peräpäätä ja parlamentissa nyrkkiä !!!
Nyt sitten on koko maailma selkaisin, kuin lännen politiikka teki kuperkeikan Jukoslavian ja Libyan jälkeen. Israeilikin vaan ryöstää maita, YK:kin avustuksella ?
Nyt sitten on koko maailma selkaisin, kuin lännen politiikka teki kuperkeikan Jukoslavian ja Libyan jälkeen. Israeilikin vaan ryöstää maita, YK:kin avustuksella ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
No kertauksen vuoksi voit lukaista vaikkapa tuosta, miksi pitäisi sanoa ei Fennovoimalle:
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/miksi-ei-fennovoimalle/
Etkö itse osaa, vai etkö tunne sen rakennus ja turvapolitiikkaa.
Olkiluodossa on ollut ongelmia koko ajan ja viimeisin suurivirhe katosi yllättäin uutisoinnista. (Lujuus ?)
Jos Fennovoiman rakennussuunitelmissa viivästyksiä, ei se Venäläisiä koske kun sinne toimituksia voimalasta edes tuotu, joten Suomi poika haukkukoon vain itseään, vaikka trollaamalla !?
Hei pelle. Missä kohtaa minä olen puolustellut Olkiluodon voimalaa?
Olkiluodosta on opittava ja laitettava stoppi tälle Fennovoima/Rosatom -farssille, joka on mennyt vituiksi jo alusta lähtien ja tulee kalliiksi Suomelle monella tapaa.
Fennovoima on tulonsiirtoa suomalaisilta veronmaksajilta venäläisille kapitalisteille. Rosatom vittuun Suomesta!
Suomen vainoharhaiset ja rasisti uskovaiset, ei saa rauhaa ennenkuin saa venäjän kaupan sekaisin ja kenen pyynnöstäkin !?
Eikö Suomi ole jo korviaanmyöten suossa ?
Rosatomilla ei ole teknistä tietoa eikä taitoa rakentaa kokonaan uudentyyppistä voimalaa. Tšekissäkin Rosatom on rakentanut vanhantyyppistä kuin Iisakin kirkkoa, eikä valmista ole saatu yli 20 vuodessa. Käytännössä homma jää siellä kesken.
Oma lukunsa sitten on energiariippuvuuden lisääminen arvaamattomasti käyttäytyvästä valtiosta.
Älkää tuomitko ettei teitä tuomittaisi, sanotaan suuressa kirjassa !
Sanonta etukäteen tuomitsioille !`?
Vai pelkäättekö että Vennovoima valmistuu ennen Olkiluotoa ??
Parasta varoa rakentajaa, joka ei saa aikaan valmista ennen viimeistä tuomiota. Tai sitten aiheuttaa viimeisen tuomion.
Dinänsä kanntan ydinvoimaa järkevänä energiavaihtoehtona.