pelasin rahani

pelifani

... kaikki meni, ainakin 2000 € muutamassa tunnissa. rikoin kodin irtaimistoa suutuspäissäni ja nyt haluan tehdä itsemurhan... onkohan minulla enää toivoa, tulin niin onnettomaksi kun ei tullutkaan päävoitto ja en rikastunut

8

2430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älähuoli

      Tottakai on toivoa. On paljon ihmisiä joilla on kymmeniä tuhansia lainaa pelien takia. Älä ota lainaa ja jatka elämää, selviät.

    • Ex-gambler

      Nettikasinot kusettavat, älkää pelatko niiden pelejä.

      Niiden slotit on suunniteltu erittäin huolellisesti ja tieteellisesti niin, että tosissaan voittoa yrittävä pelaaja koukuttuu, eikä osaa lopettaa ajoissa.

      Pelisivuilla näkyy isoilla numeroilla päävoitto, mutta todennäköisyys sen saamiseen on häviävän pieni.

      Päävoittoa tai siitä seuraavaksi pienempää voittoa, jota myös mainostetaan isoilla numeroilla, yrittäessä voi hävitä aivan hirveitä summia yhden pelisession aikana.

      Välillä annetaan ns. syöttivoittoja, että pelaaminen jatkuisi mahdollisimman kauan = niin kauan kun pelaajan pankkitilillä on rahaa. Mutta lopuksi syöttivoittojakaan ei enää anneta ja epätoivoiseksi muuttuneen pelaajan tili tyhjätään häviöputkessa.

      Netin slotti-pelien suunnittelu on nykyään tieteelliselle tasolle vietyä kusetusta.

    • Siinäseero

      Juu pitää olla todella pässi jos pelaa hotain hedelmäpelejä enemmällä kun jollain 5-10e ja asennoituu siihen että se on vain viihdettä. Mitä suurempi on koneen päävoitto niin sitä huonommin se antaa yhtään pienempiä voittoja. 10e häviön jälkeen todennäköisyys että jäisit edes 10e voitolle on häviävän pieni. Tälle päivälle muuten yksi hyvä pelivinkki: kärpät-hifk ja siihen tasapeli eli X merkiksi...siihen satanen kiinni ja kas kummaa pelin jälkeen sinulla on n.400e rahhoo...ei kauheen vaikeeta.

      • Eijääcoitolle

        Juu sen jacpotin voittaa kerran tai kaksi vuodessa joku ehkä ja todennäköisesti se et ole sinä vaan joku muu sadoistatuhansista pelaajista. Joten on käsittämätöntä kuinka joku laittaa oikeesti tuhansia noihin kun et voi oikeesti niistä saada edes niitä takasin.


    • uuttaputkeen

      Aina on toivoa, uutta matoa koukkuun. Mutta jos ei yritä silloin ei ainakaan mitään saa!

      • MultiMiljonäärio69

        näin on ite pelasin euro jackpot kerran ja tuli 2 millii.


    • IkäväKyllä

      http://www.peluuri.fi/pelaajat/peluurin-valtakunnalliset-palvelut/peli-poikki-ohjelma Ota yhteyttä tuonne. Voit käydä ohjelman läpi netissä ja puhelimitse. Elämää ei kannata haaskata turhaan. Voitat enemmän, jos et pelaa.

      Toimi aluksi niin, että aina kun saat rahaa, maksat ensiksi vuokrat yms. laskut pois, ostat 2-4 viikoksi ruokaa ja jos ylimääräistä jää, anna se vaikka jollekin luotettavalle henkilölle talteen. Tee päätös, että jos pelaat, saat pelata max. 50 e / kk, mielummin ei sitäkään. Pelitileille voit laittaa rajoitukset talletusten ja max. pelaamisen suhteen. Tee se. Asetusten palautuminen vie viikon, joten impulssipelaaminen vähenee.

      ps. kokemusta on niin häviöistä kuin voitoistakin, mutta enemmän häviöistä. Tässähän ei kukaan muu voi auttaa sinua, kuin sinä itse.

    • köyhäopiskelija90

      Itse palaan aina pelaamaan, koska ajattelen et näin saisin lainat maksettua pois. Lainat on hankittua pelaamaan ja niitä ei todellakaan saa maksettua pois jos jatkaa pelaamista, päinvastoin. Pitäisi vain yrittää nielasta tappio ja maksella niitä pikkuhiljaa pois. Itsellä oli noin 3-4 vuotta sitten 8 tonnia säästössä, koska tein töitä ja olin säästeliäs. Nyt on 6 tonnia luottolainoja, ei säästöjä, ei autoa( tosin nyt en tarvitse, niin silläkin säästäisi). Olen opiskelija ja onneksi sain tuntitöitä, mutta jää kyllä paljon vähemmän rahaa käteen kuin silloin 3 vuotta sitten. Uskoisin että pystyisin maksaan luottolainat pois alle vuodessa, kunhan otan opintolainaa siihen myös. Mitä nopeammin lopettaa pelaamiseen, sitä nopeammin elämänlaatu paranee. Pelaaminen vie vain aikaa ja rahaa, sillä ei rikastu. Ei kannata yrittää pelata vain vähän, itsellä se ei todellakaan onnistu. Se vain yllyttää pelaamaan liikaa. Olen huono hävijä ja sekin varmaan vaikuttaa siihen et yrittää voittaa rahat takas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      55
      2395
    2. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      63
      2141
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      153
      1985
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1885
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      132
      1669
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1240
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1221
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1125
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      147
      1023
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      921
    Aihe