pelasin rahani

pelifani

... kaikki meni, ainakin 2000 € muutamassa tunnissa. rikoin kodin irtaimistoa suutuspäissäni ja nyt haluan tehdä itsemurhan... onkohan minulla enää toivoa, tulin niin onnettomaksi kun ei tullutkaan päävoitto ja en rikastunut

8

2453

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älähuoli

      Tottakai on toivoa. On paljon ihmisiä joilla on kymmeniä tuhansia lainaa pelien takia. Älä ota lainaa ja jatka elämää, selviät.

    • Ex-gambler

      Nettikasinot kusettavat, älkää pelatko niiden pelejä.

      Niiden slotit on suunniteltu erittäin huolellisesti ja tieteellisesti niin, että tosissaan voittoa yrittävä pelaaja koukuttuu, eikä osaa lopettaa ajoissa.

      Pelisivuilla näkyy isoilla numeroilla päävoitto, mutta todennäköisyys sen saamiseen on häviävän pieni.

      Päävoittoa tai siitä seuraavaksi pienempää voittoa, jota myös mainostetaan isoilla numeroilla, yrittäessä voi hävitä aivan hirveitä summia yhden pelisession aikana.

      Välillä annetaan ns. syöttivoittoja, että pelaaminen jatkuisi mahdollisimman kauan = niin kauan kun pelaajan pankkitilillä on rahaa. Mutta lopuksi syöttivoittojakaan ei enää anneta ja epätoivoiseksi muuttuneen pelaajan tili tyhjätään häviöputkessa.

      Netin slotti-pelien suunnittelu on nykyään tieteelliselle tasolle vietyä kusetusta.

    • Siinäseero

      Juu pitää olla todella pässi jos pelaa hotain hedelmäpelejä enemmällä kun jollain 5-10e ja asennoituu siihen että se on vain viihdettä. Mitä suurempi on koneen päävoitto niin sitä huonommin se antaa yhtään pienempiä voittoja. 10e häviön jälkeen todennäköisyys että jäisit edes 10e voitolle on häviävän pieni. Tälle päivälle muuten yksi hyvä pelivinkki: kärpät-hifk ja siihen tasapeli eli X merkiksi...siihen satanen kiinni ja kas kummaa pelin jälkeen sinulla on n.400e rahhoo...ei kauheen vaikeeta.

      • Eijääcoitolle

        Juu sen jacpotin voittaa kerran tai kaksi vuodessa joku ehkä ja todennäköisesti se et ole sinä vaan joku muu sadoistatuhansista pelaajista. Joten on käsittämätöntä kuinka joku laittaa oikeesti tuhansia noihin kun et voi oikeesti niistä saada edes niitä takasin.


    • uuttaputkeen

      Aina on toivoa, uutta matoa koukkuun. Mutta jos ei yritä silloin ei ainakaan mitään saa!

      • MultiMiljonäärio69

        näin on ite pelasin euro jackpot kerran ja tuli 2 millii.


    • IkäväKyllä

      http://www.peluuri.fi/pelaajat/peluurin-valtakunnalliset-palvelut/peli-poikki-ohjelma Ota yhteyttä tuonne. Voit käydä ohjelman läpi netissä ja puhelimitse. Elämää ei kannata haaskata turhaan. Voitat enemmän, jos et pelaa.

      Toimi aluksi niin, että aina kun saat rahaa, maksat ensiksi vuokrat yms. laskut pois, ostat 2-4 viikoksi ruokaa ja jos ylimääräistä jää, anna se vaikka jollekin luotettavalle henkilölle talteen. Tee päätös, että jos pelaat, saat pelata max. 50 e / kk, mielummin ei sitäkään. Pelitileille voit laittaa rajoitukset talletusten ja max. pelaamisen suhteen. Tee se. Asetusten palautuminen vie viikon, joten impulssipelaaminen vähenee.

      ps. kokemusta on niin häviöistä kuin voitoistakin, mutta enemmän häviöistä. Tässähän ei kukaan muu voi auttaa sinua, kuin sinä itse.

    • köyhäopiskelija90

      Itse palaan aina pelaamaan, koska ajattelen et näin saisin lainat maksettua pois. Lainat on hankittua pelaamaan ja niitä ei todellakaan saa maksettua pois jos jatkaa pelaamista, päinvastoin. Pitäisi vain yrittää nielasta tappio ja maksella niitä pikkuhiljaa pois. Itsellä oli noin 3-4 vuotta sitten 8 tonnia säästössä, koska tein töitä ja olin säästeliäs. Nyt on 6 tonnia luottolainoja, ei säästöjä, ei autoa( tosin nyt en tarvitse, niin silläkin säästäisi). Olen opiskelija ja onneksi sain tuntitöitä, mutta jää kyllä paljon vähemmän rahaa käteen kuin silloin 3 vuotta sitten. Uskoisin että pystyisin maksaan luottolainat pois alle vuodessa, kunhan otan opintolainaa siihen myös. Mitä nopeammin lopettaa pelaamiseen, sitä nopeammin elämänlaatu paranee. Pelaaminen vie vain aikaa ja rahaa, sillä ei rikastu. Ei kannata yrittää pelata vain vähän, itsellä se ei todellakaan onnistu. Se vain yllyttää pelaamaan liikaa. Olen huono hävijä ja sekin varmaan vaikuttaa siihen et yrittää voittaa rahat takas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1514
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      969
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      91
      875
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      767
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      612
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      611
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      232
      608
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      597
    10. 49
      567
    Aihe