Onhan tämä lähinnä tragikoomista touhua medialta

ja politikoilta.
MaTut tappavat ja työstävät kantasuomalaisen, ei suuria otskoita, asia käsitelty parilla pikku otsikolla, ei edes TV-uutisiin pääse kuin ohimennen maininnalla.
Häirikön ja päihteiden väärinkäyttäjän kuolema, josta ei oikein selvää tunnu olevan kenelläkään, siis selvää syystä joka sen on aiheuttanut. Media, Yle Some huutaa ja vaati päitä vadille.

Hävettää tosiaan olla suomalainen, suomalaisessa yhteiskunnassa, jossa arvot ovat täysin sekaisin, ja kuljetaan Ville Niinistöjen huutaessa verta pakkiin joukkojen edessä. Vaikka hänelläkään ei tietoa ole oikeasta tapahtumien kulusta, vaaditaan demokratiaa lopetettavaksi suomessa - koska vihervasemmisto ei tykkää natseista.
Joista lisäksi suurin osa ovat ns. osapäivänatseja, ja porukassa, koska eivät näe enää järkevää tapaa vaikuttaa valehtelevien politikkojen demokratiassa, jossa ulkomaan elävet ovat ajaneet oman kansan edun ohi, siinä se syy radikalisoitumiseen on.

Eikä edes kovinkaan vaikea, siis luulisi jopa näiden "heikomman kansanosan", eli poilitikkojenkkin asian ymmärtävän. Mediasta siihen ymmärrykseen ei valitettavasti apua ole, samanlaisia tyhjäpäitä ja "otsikkohuutajia" nämä supetoimittajammekin.

0

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oi mun haniseni

        Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
        Ikävä
        21
        4658
      2. Kyllä mulla on sua ikävä

        Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
        Ikävä
        10
        3304
      3. Hei rakas sinä

        Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
        Tunteet
        40
        3137
      4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

        IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
        Maailman menoa
        46
        2559
      5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

        Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
        Ikävä
        86
        1248
      6. Israel aloitti 3. maailmansodan

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
        Maailman menoa
        257
        1123
      7. Miellytänkö sinun silmää?

        Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
        Ikävä
        79
        1099
      8. Haluaisin lähettää sulle viestin

        Mutta en enää uskalla. Miehelle.
        Ikävä
        56
        1092
      9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

        Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
        Maailman menoa
        392
        1077
      10. Nainen, meidän talossa on säännöt

        1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
        Ikävä
        200
        966
      Aihe