Ethän nainen enää ole

väkivaltainen? Hermostut aika nopeasti 0-100:an.
18115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Naisessa pitää olla ruutia, ainakin tämä mies tykkää.

Äänestä
  • Tykkäät siis mustista silmistä, okei. :((

    Äänestä

No se on vähä niin, et mä oon tottunu määräileen, ja jos se ei sovi, niin....
Omalla vastuulla.

Äänestä
  • Tarvitset siis kurinpalautusta mieheltä?

    Äänestä

  • nyrkkiäpöytään kirjoitti:

    Tarvitset siis kurinpalautusta mieheltä?

    Nujakoinniksihan se sitten menee....

    Äänestä

  • Haastettapitääolla kirjoitti:

    Nujakoinniksihan se sitten menee....

    Etkös siitä tykkääkin?

    Äänestä

  • näköjään kirjoitti:

    Etkös siitä tykkääkin?

    Sellaiselle sairaalloisen mustasukkaiselle mäkä mäkä akalle voisi näyttäääkin nyrkein mistä kana pissiii. Ylpistelee liikaa. Luulot pois hakkaamalla teholle kerran. Akka oppii tavoille, kun tajuaa ettei se nyrkkiä voita, joten suu soukemmalle.

    Äänestä

  • mustis.akalle.turpaan kirjoitti:

    Sellaiselle sairaalloisen mustasukkaiselle mäkä mäkä akalle voisi näyttäääkin nyrkein mistä kana pissiii. Ylpistelee liikaa. Luulot pois hakkaamalla teholle kerran. Akka oppii tavoille, kun tajuaa ettei se nyrkkiä voita, joten suu soukemmalle.

    Kohdistat vihasi ja pahat olisi heikompaan fyysisesti. Entä jos menisit mielisairaalaan tutkittavaksi. Narsistithan puhuu usein itsestään kun syyttelevät muita.

    Äänestä

hah väkivaltainen, ai sanallisesti?? Kukas vatipää on puhumaan hermostumisesta, miten puhtaat ovat jauhot miehellä?

Äänestä
  • Luuletko että olet kova akka ja pärjäät miehelle? Koviksen roolissa voit olla piilossa ruudun takana, mutta kuolleena kehässä miestä vastaan. Miksi leikit miehen kärsivällisyydellä? Luulotko että sinusta on vastusta? Luulot pois ylpistyneeltä

    Äänestä

  • Luulot.vaan.pois kirjoitti:

    Luuletko että olet kova akka ja pärjäät miehelle? Koviksen roolissa voit olla piilossa ruudun takana, mutta kuolleena kehässä miestä vastaan. Miksi leikit miehen kärsivällisyydellä? Luulotko että sinusta on vastusta? Luulot pois ylpistyneeltä

    Oletko sä ylpeä väkivaltaisuudestasi - eli heikosta impulssikontrollista ja tyhmyydestä?

    Ei niitä ihmisiä teholle hakata ilman seuraamuksia.

    Äänestä

  • Väkivaltaa se päänsä rääpiminenkin on! Pahemmin se ihmisen repii! Ämmä taitaa olla väkivaltainen rääpijä?

    Äänestä

  • Luulot.vaan.pois kirjoitti:

    Luuletko että olet kova akka ja pärjäät miehelle? Koviksen roolissa voit olla piilossa ruudun takana, mutta kuolleena kehässä miestä vastaan. Miksi leikit miehen kärsivällisyydellä? Luulotko että sinusta on vastusta? Luulot pois ylpistyneeltä

    Öööh, siis mitä?? Rakastan olla miesten maailmassa korkkareissa ja lyhyessä mekossa, joskus pitää niille lukealakia, mutt ne kestävät kuin miehet.

    Äänestä

  • No kyllähän tuo video osoitti vaan sen että on niitä tyrkkyjäkin näköjään. Toisen miestä alkaa lääppimään kyllä tuommoisesta kuka vaan hermostuisi. Eikä uimarannalla nuin lähelle muita kannata mennä. : )

    Äänestä

  • Eipä siin sit.. :D Voi kuolema mikä kohtaus ihan turhasta. Onko tuon naisen mielestä tuo sen mies jotenkin kädetön ja uusavuton vai miksi se on johtohahmona eikä anna miehensä hoitaa asiaa niin kuin parhaaksi näkee?

    Kai tuollainen iso ja ihan treenatun näköinen mies nyt tuosta naisesta selviäisi ilman tuollaista naisen raivarikohtaustakin? Ja jos mukaan lähtisi tuon blondin naisen flirttiin niin tietäispähän tuo toinen miten tosissaan sen mies sen suhteen todellisuudessa onkaan. Ei kai sitä ihan pelkkään panomieheen kannata tuhlata kovin kauaa aikaansa?

    Äänestä

  • En tiedä mitä videossa puhuttiin koska oli äänettömällä eleitä tarkoitin.

    Äänestä

  • Minusta täysin tarpeeton kohtaus, koska nainen hoikka eikä uhkaava tai vaaraa aiheuttava. Tarpettoman suuri aggressiivisuus. Kukaan ei ollut raiskatuksi tai hakatuksi tai tapetuksi tulemisen vaarassa.

    Nainen jos olisi ollut kohde ja naista vahvempi mies olisi alkanut väkisin lähenteleen käyttäen fyysisen voiman ylivoimaa naiseen niin sitten olisin vastaavasti mieheltä ymmärtänyt noin suhteettoman suuren reaktion, mutta tuo tilanne olisi mennyt siististi ohi silläkin että tuo muija olisi pysynyt hiljaa ja antanut miehensä sanoa miten asiat on. Nainenkin olisi uskonut paremmin kun itse asianomainen sanoo tahtonsa eikä joku vieressä makaava puhuisi sen puolesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PelkäänSua kirjoitti:

väkivaltainen? Hermostut aika nopeasti 0-100:an.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu