Nyt MTV on keksinyt mainosten oheen näitä ilmehtijöitä, eli kuluneita naamoja Miia Nuutila, Embuske, Veitola, Salminen. Onko MTV:ssä niin yksinkertaista väkeä että te kuvittelette näiden ihmisten suosio tuo teille rahaa, mainosten muodossa. Itse katselen vain Emmerdalen ja ihmettelen että mainostajat uskoo kanavan mainonnan tuovan uusia ostajia. Tuskin.
Irvistelyt mainosten välillä
ennustelija
1070
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lapset oppii huonoille tavoille,paras kääntää kanavaa sillä irvistely on huonoa käytöstä.
Vaihdan het kanavaa missä enpuske näkyy
.
Aikoinaan eräs kylähullu nousi linja-auton kyytiin ja irvisteli kuskille koko matkan ajan. Isäukkonsa kerran totesi: ei poika höhlä ole. Se on muuten vaan tommonen.
Irvistely on suomalaista elokuvahuumoria ja MTV:n ohjelmia tyypillisimmillään.
Sitä enemmän pöljät nauraa mitä enemmän toinen pöljä
vääntää naamaansa ja irvistelee. Jos ette usko, niin
katsokaa mitä hyvänsä kotimaista elokuvaa tai maikkarin tv-sarjaa.
Niinpä.
Mutta hullu j pääskysaari näyttää kieltä.
Se on merkki masennus/hulluuslääkkeistä.
Mitä sanotte?
Olet aivan oikeassa.
lapsena näytettiin kieltä jos ei tykätty jostain, eli katsojista ei tykkää kielensä näyttäjä..
Tekee tosiaan mieli vaihtaa kanavaa kun Pääskysaaren kieli vilahtaa. Muutkin irvistelijät ovat vastenmielistä katsottavaa.
Miksi katsojia täytyy pilkata irvistelemällä heille? Siksikö että katsojat ovat Maikkarin mielestä tolloja kun viitsivät katsoa heidän ohjelmiaan?
Luulisi varsinkin kaupallisten kanavien olevan riippuvaisia mainostuloista niin paljon, ettei pitäisi olla varaa karkottaa yhtään katsojaa ruudun takaa pois.
Enbusken haukottelut ovat viesti katsojille. Toosa kiinni ja nukkumaan. Seuraa tylsää ohjelmaa. Ja oikeassa oli vihje meni perille, ei olisi kannattanut jäädä katsomaan.
Hyi, yäk!, käänsin kanavaa heti kun alko mainokset kielen näytöllä, harmi kun olisin mainoksia katsellut muuten.
Minäkin näytän kieltä näin mtv3 kanavalle eli en katso mainoksia enää.