Vähintä mitä voit tehdä.Ilmoita jos olet estänyt jonkun sähköpostit, tai olet päättänyt olla lukematta niitä enää.Ilmoita se, ettei toinen enää turhaa kirjoittele sinulle sähköpostia.Vaikka kuinka inhoaisit jotakin henkilöä.Tämän ilmoittamatta jättäminen on jo sentään aika raukkamaista.
Ilmoita jos olet estänyt meilit
Vähän_reiluutta_edes
1184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niin, eikö vaan olekin veemäistä että joku ei vastaa saamaansa viestiin..
Erittäin raukkamaista ja kypsymätöntä tuollainen.
Niin on!
Oon poistanut sähköpostiosoitteen, joten pitäs tulla bumerangina ilmoitus postin lähettäjälle. Tietää kyllä työsähköpostin ja puhelimen, jos asiaa oisi. Jos en jolle kulle haluaisi kirjoittaa, sanoisin kyllä suoraan.
En tiedä hänen sähköpostiosoitetta,en tiedä mitä sille on tapahtunut,koska kun avaan niin kaikki näyttää tyhjää.....
Toki estot laitettu kaikkiin mihin annoin osoitteet. Sen takia en voi vastata kun en näe viestejäsi. Turhaan vikiset jos et vastausta saa niin näinhän se on .käsitä jo tämä.
Tuskin sellainen tyyppi ilmoittaa, jos oikeasti inhoaa, mutt sill on sit pätevät syyt estää yht.otto. pelko,ahdistus yms.
Salasana erääseen vanhaan sähköpostitiliin on kadonnut, ei ole mitään keinoa palauttaa sitä. Yhteyden on synnyttävä muulla keinolla.
ihme vikisijä toi aloittaja, ei kestä sitä tosiasiaa, että joku on ignoorannut sen. Ja varmasti syystä, kun tollanen vikisijä ja rutisija toi aloittaja!!
Sulle dillelle voin ilmoittaa, että olet väärässä. Minua ei oltu ignoorattu, eikä ignooratakaan.Kyse oli aivan muusta.
Sellaiseen ole koskaan kenelläkään fiksulla ihmisellä mitään syytä, ilmoittamatta siitä ensin kohteelle.Sinä olet ehkä eri juttu, eihän sinulla näy muutenkaan olevan mitään ihmisen tapoja, joku netissä päätäsi aukova turhake vaan olet.Eikä sinulla ole aloituksen perusteella mitään resursseja määritellä ketään vikisijäksi, tai rutisijaksi. Itse olet sellainen, jos tulet inisemään palstalle tälläisiä.Katso peiliin, sinä kaikkein dillein apina.
yritin kalastella henkilöä ja laitoin sähköpostiosoitteen ja sain vastauksia jotka eivät kuitenkaan olleet hakemani henkilö. sen jälkeen en ole avannut koko tiliä enkä muista enää edes salasanaa. ei ole estetty mutta luovuin käytännöstä havaittuani sen toimimattomaksi.