Trinity perintäosasto oletteko kuulleet tälläistä. Peri nyt kahden vuoden takaisia teleone laskua 4 e kaikkien muistutuksien. Aikonaan 2014 maksoin finnlaina 50e pois ja niistä tule laskuja sopimussakkoja vieläkin vaikka olen käskinnyt lopettaa häirintä. Siinä on ollut monet hakijat Servipro, requisita, joku ex...oli välillä vielä. Se TRINITY ei ole mikään suomalainen. Onko tuttu.
Trinity perintäosasto
23
1978
Vastaukset
- Requisitta
Älä maksa. Requisita vain vaihtoi nimeä.
- trinityjyrää
tuttu on, se on bud spencerin kaveri. bud kuoli ja nyt trinity haluaa actionia elämäänsä.
- Uhihoj8
Juu ei kannata reagoida. Roskapostia.
- Huijjauksenmakua
Oli näköjään itelle sähköpostin roskapostiin tullut heiltä lasku... kuulemma serviprolle olen ollut velkaa 14€ ja risat jotka aikoinaan maksoin ajallaan ja nyt perintäkuluineen trinityltä yli 30€ lasku samasta paskasta
- höynäytetty
Suomen Rahoitusyhtiö; Finnlaina, Orkia, Siljalaina, Glee, Servipro, Teleone... Koko porukka taas vuoden hilaiselon jälkeen herännyt henkiin. Hoh-hoijaa!
- Luottotiedotonn
Niiltä on tainnut taas tulla uusia vippi paikkoja? Mm: hetivippi ja otto24 ainakin saman tyyliset sivut on. Onneksi ei pysty ottamaan.
- Roskikseen
Kuluttaja-asiamies ei kiellosta huolimatta näytä pysyvän näiden sukkelien veikkojen kyydissä. Nyt postia oikein Lontoosta saakka.
- jjfjjhjhhggygygygy
Pikavippibisnes on luottotappioista huolimatta rahakasta bisnestä. Heillä on varaa palkata itselleen konsulteiksi päteviä lakimiehiä, jotka tietävät, miten kiertää lakia. Kun taas kuluttaja-asiamiehen resurssit ovat erittäin rajalliset.
- Mätä
Olen kuullut ja arvasin et entinen reguisita minkä heille myös ilmoitin,ni nimi vaihtu heti.Laittomia perivät kuten nää serviprot teleonet ym.Reguisita pantiin toiminta kieltoon ni tuli tämä.höpö höpö firma.Niiden laittamissa s.posteissakin on varoitus kirjoitus punaisella,et viesti ei läpäise väärennystarkastusta.Jättäkää mokomat viestit huomioimatta ja yleensä ne mullakin menee jo suoraan roskapostiin ja jos eivät lopu niin ilmoitan poliisille.
- myössamassaveneessä
Multa peritään vuoden takaisia. Yhteydenotto ei kannata eikä tuota tulosta.
- Huijaus2016
kyllähän 30 euron 7/vrkn. Pikavipin takaisinmaksun hajauttaminen kolmeen eri tahoon, lainan myöntäjä, takaaja ja erillinen mobiilipalvelu on jo sinänsä niin naurettava yritys maksimoida lainaajien voitot mahdollisissa takaisinmaksujen viivästymisissä, että päätin etten maksa heille edes lainattua pääomaa takaisin, vaikka se sotiikin periaatteitani vastaan. Heidän yritysfilosofiansa kun perustuu ajatukseen hyödyntää jo valmiiksi taloudellisissa vaikeuksissa olevien ihmisten ahdinkoa ja maksukyvyttömyyttä niin röyhkeästi ja ilmiselvästi lainvastaisesti, että katson olevani moraalisesti oikeutettu olla maksamatta heille takaisin yhtään mitään. (Toisekseen minullahan on takaaja, maksakoon se, kun kerran ovat niin näppäriä : )
Lainan ottamisesta on kulunut nyt noin vuosi ja Trinity perintäosasto näkee asian seuraavalla tavalla: 30 euron pääoma korkoineen, huomautusmaksuineen, takauksineen, takauksen uusimismaksuineen, perintä kuluineen 138 euroa heidän yhteistyökumppaninsa Tele One haluaa tekstaristaan 95 euroa, joka on jo naurettavuuden huippu! Viimeksi mainittu kun katsoo olevansa oikeutettu perimään alkuperäisen 4 euron viestin lähettämisen ( jonka se olisi voinut periä suoraan puhelinoperaattoriltani, jos se maksu olisi ollut asianmukainen ja lainvoimainen) 10 euroa huomautusmaksua ja 81 euroa perimiskuluja, yhteensä siis 95euroa mobiilipalvelusta, josta ei ollut edes mainintaa missään. Yhtä kaikki trinity katsoo minun olevan heille velkaa 30 euron pääomasta yhteensä noin 233 euroa. Suomessa on koronkiskonta lailla kiellettyä ja tällainen vehkeily on juuri sitä. Olen valmis vaikka käräjille, mutta heille en maksa mitään, noin ahneita ja röyhkeitä kiskureita en ole vielä tavannut missään koko tässä likaisessa vippi bisneksessä, oikein ällöttää moiset kusettajat. Jos heidän vaatimukset olisivat kohtuullisia ja laillisia niin maksaisin, mutta kun ei, joku roti sentään pitää ahneudellakin olla. Tällaisesta paskasta aiheutuu henkisiä kärsimyksiä, että jos käräjöimään aletaan niin niillekin on hintansa.- santtu_1975
Pakko kysyä että kuka ottaa ja mihin tarkoitukseen 30€:n pikavipin..?
- 30eur_poikimaan
30 eurolla No Acount Casinolle saa rulettia 60 kierrosta yhtä numeroa veikkaamalla. yhdestä oikein veikkauksesta saa 18 euroa =) =) rahat siirtyvät pankkitilille heti =)
- 20plus19
raha äfäriä, ja käsikirj. suoraan kotimaisesta Lapatossu elokuvasta.
Rahakirje, äfärikirje, hymmm rakkauskirje, rahakirje, rakkauskirje, pikavippi, no account, no money, pikavippilasku, ulosottokirje
- Santtuna1974
Vippikierteessä oleva ottaa mitä saa...
- melkotonttu
JUU KYLLÄ NÄIN ON. !
- Huijaus2016
30 eurolla saa Ikeasta 30 hodaria (ja mausteen kaupan päälle). Kyllä sillä syöttää isommankin perheen.
- vippipeppu
trinityn juttuja (servipro orkia ym..) ei tartte maksaa kenenkään koskaan. Oikeuteen eivät vie kun ovat laittomia ja muuten eivät niitä voi ulosottoon saada. Edes maksuhäiriö merkintää eivät saa vaikka uhkailevat, Kysyin asiakastiedosta.
- KYSYTTYON
ULOSOTTOVIRASTO EI OTA TRINITYN TEKAISTUJA LASKUJA EDES KÄSITTELYYN.
ÄLKÄÄ MAKSAKO NIITÄ! - faktojaa
Yritystä ei ole ollut olemassa pitkään aikaan hahah :)
TRINITY SOLUTIONS EUROPE LLP
Company number OC395414
Follow this company
Company Overview for TRINITY SOLUTIONS EUROPE LLP (OC395414)
Filing history for TRINITY SOLUTIONS EUROPE LLP (OC395414)
People for TRINITY SOLUTIONS EUROPE LLP (OC395414)
Registered office address
Coddan Cpm Ltd, 3rd Floor 120 Baker Street, London, W1U 6TU
Company status
Dissolved
Dissolved on
14 November 2017
Company type
Limited liability partnership
Incorporated on
19 September 2014 - Santtusatu
Joo ei vastaa viesteihin firma eikä vastaa puheluihin
- Santtusatu
Mikä mahtaa olla firman posti osoite tietääkö kukaan
- trinityrahastaajälleen
Trinity ratsastaa öö eikun rahastaa jälleen. Ei niillä ole osoitetta ne on kaiken aikaa tien päällä jahtaamassa velkaa ottaneita uhrejaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205004
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861792Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2891646Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741615Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21561Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561458Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351227Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121190Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041139Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi691131