Saatiin jo viime vuonna yli 30.000 Soinin evakkoa.
Tänä vuonna arvioidaan saatavan vähintään 10.000 uutta Soinin evakkoa. Persut eivät ole oikein olleet hereillä koulussa, joten selvennän, että persut kasvattivat maahantulijoiden määrän kolminkertaiseksi siitä mikä se oli Jyrki Kataisen hallituksen aikana. Silloin otettiin vain rapiat 3.000 tulijaa, pääosin YK:n leireiltä todellisessa avun tarpeessa olevia.
Ei edes puhuta niistä tsiljoonista lupauksista, jotka Soini petti. Poistettiinko autovero? No ei poistettu, vaan sama vero peritään nyt eri nimellä. Jne.
Hyvät kantasuomalaiset nettiystävät, sanoutukaa irti persuista. Vain niin saadaan irtauduttua Soinin rahanhimosta ja joidenkin sekopersujen anaalivideoista, jotka leimaavat nyt kaikkia isänmaallisia suomalaisia.
Vain kannattamalla kannatukseltaan merkittävän Kokoomuksen sisällä oikeistolaisia edustajia saadaan jotakin aikaan.
Mitä persut ovat saaneet aikaan hallituksessa?
2
142
Vastaukset
- räppätätti
Persut vielä hyväksyy tiemaksut kattavasti koko maahan. Saatte sitten maksaa sitäkin ja joku persuhan siellä väyläyhtiön hallituksessa lihoo.
No noinhan pelkästään rahanhimosta vailla moraalisia tavoitteita politiikkaan lähteneet persut nyt toimivat. Soini siunaa kansan kurittamisen, kunhan omaan säätiöön sataa euroja.
Soinin säätiön tilinpäätöstä ei ole julkaistu netissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613175Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741234- 661173
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180978Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47866- 60819
- 47809
- 45732
- 40721
- 39688