mites,kertokaa kokemuksia,hyviä,huonoja.. että onnistuuko?
jousimies&jousimies
...
61050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onnistuu !! Paras mahdollinen yhdistelmä, itse olen jo 8 vuotta ollut yhdessä toisen jousimiehen kanssa. Parasta se että emme koskaan ole riidelleet, ymmärrämme toisiamme todella hyvin.
Tervehdys kuin tuulahdus!!!
Enpä tiedä muuta sanoa kuin paras mahdollinen yhdistelmä.Yhtä vapaudenhaluisia ja antavat tilaa toisilleen,Eivät kyhnää kylki kyljessä 24 tuntia vuorokaudessa!!!:))))
Paras olen sanomaan,sanokaa,mitä sanotte!!
Ensi vuonna tulee täyteen 30 VUOTTA YHDESSÄOLOA:)))
Ex poikaystävä oli jousimies ja tulin aivan parhaiten toimeen häneen kanssaan, muutenkin paras mahdollinen mies ikinä. ..sitten annoin hänen jatkaa elämäänsä koska ikäeroa oli meillä 3vuotta (hän nuorempi) ja minä ensimmäinen nainen hänelle. aivan paras. kaipaan niitä aikoja ja hänkin :) edelleen lämpimissä väleissä.
Jousimiehet sopivat toisilleen parhaiten; juuri siksi että ymmärtävät sen toisenkin osapuolen vapaudenkaipuun. Eli ei aina tarvitse olla joka paikassa yhdessä.
Minäkin seurustelin toisen jousimiehen kanssa ja se oli kyllä täydellistä sielujen sympatiaa. Välillä on vieläkin ikävä vaikka erosimme jo 6 vuotta sitten...
Olin tuossa jokin aika sitten vähän aikaa jousimies-miehen kanssa. Meillä synttärit peräkkäisinä päivinä :) Ilmeisesti tähtikartan muut aspektit eivät osuneet kohdilleen, koska tämä mies oli äärimmäisen takertuva ja mustasukkaista sorttia. Soitti vähintään 6-8 kertaa päivässä ja kyseli, mitä milloinkin teen, missä liikun jne. Olisi myös tullut mukaan, kun tapaan kavereitani, yksin en olisi saanut kulkea!!! Vänkäämällä sain hänet pysymään poissa mun ja kavereideni kuvioista, en olisi halunnut puhua tyttöjen jutuista miehen kuullen.. "Huiman" kuukauden kestin ja sitten annoin ukolle kenkää, tekstarilla jätin. Sain perääni halventavia ja huorittelutekstareita muutaman viikon ajan.. Sen jälkeen vaihdoin numeroni..
Jousimies-jousimies -yhdistelmä on varmasti muuten hyvin toimiva ja molemmat ovat yhteisymmärryksessä. Mihin lie kieroutuneeseen jouskarimieheen törmäsin.. Olen kuitenkin sitä mieltä, että suurin osa jouskarimieheistä on mukavia tapauksia, toisin kuin tämä epäonnistunut juttu..
Olen jousimiesnainen ja olen seurustellut reilut 3 vuotta jousimiesmiehen kanssa. Molemmilla on oma vapaudenkaipuunsa. Hyvin meillä on mennyt yhdessä. Yhteistä tulevaisuutta suunnitellaan tuon tuosta.
Minä taas olen se mustasukkainen osapuoli tässä suhteessa. Mustasukkaisuus johtunee huonosta itseluottamuksestani ja osaksi siitä, että en aina oikein uskalla luottaa häneen. Se taas varmaankin johtuu hänen omasta vapaudenkaipuustaan. Kyllä hänkin on omistushaluinen - elää ja kulkee ympärilläni kuin omalla reviirillään. Se tekee oloni turvalliseksi - tunnen ja huomaan hänen rakastavan minua.
Kyllä suhteemme toimii. Olemme erilaisia omalla tavallamme. Hän on kiihkeän temperamenttinen, minä rauhallinen ja pohdiskeleva. Täydennämme toistemme ominaisuuksia. Tämä on hyvä symbioottinen suhde.