Mitä mieltä naiset on pornosta?

Kiinnostaako se niitä yhtään vai katsovatko mielummin romanttista elokuvaa?
17128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Katon pornoa silloin tällöin.

Äänestä

Mieluummin pornoa kuin lässytystä

Äänestä
  • Näin on. Niille pitää sanoa vaan: Ota suihin! Levitä jalkas! Pyllistä!

    Äänestä

  • Eikuutamonalla kirjoitti:

    Näin on. Niille pitää sanoa vaan: Ota suihin! Levitä jalkas! Pyllistä!

    Puhetta.
    Ei turhaa lässytystä. Romantiikka romantiikkana ja seksi seksinä.

    Äänestä

Kiinnostaa mutta yleensä en oo ymmärtäny siitä mitään. Joo, sisälle ja ulos mutta joteki se näyttää oudolta.

Porno ja romanttinen elokuva on samanarvoiset. Mielummin ei kumpikaan.

Äänestä

Joskus katson pornoa
Mut sitten välillä ROMANTIIKKAA(*_*)💋

Äänestä
  • Tykkäätkö enemmän pornosta vai romantiikasta?

    Äänestä

Olen aseksuaali.

Äänestä
  • eikö sinua ikinä paneta?

    Äänestä

Ei kiinnosta. Halventavaa.

Äänestä

(voi luoja...miksi mulla pitää ollakin tällainen luonne...Kun on mahdollisuus hiukan tiukka pipoja lätkiä päähän ja provosoida muiden tuomitsijoita niin miksi tunnen tarvetta avata suuni ja lyödä tuomitsijoille bensaa liekeihin, koska nyt mennä aihe alueella jota tiukkikset tuomitsee)

Tästä se lähtee!

Pornossa ei mitään pahaa ole. Suhteessa en ihan tajunnut ideaa ja joskus tuli sitten pieni väittely jonka johdosta exäni istutti mut sohvalle ja halusi tutustuttaan minut aiheeseen jota kritisoin. Hän sattumoisin tiesi hyvin että minä en ollut ainuttakaan pornoleffaa katsonut, kunhan vaan lauon mielipiteitä tietämättäni mistä hölisen.


Katsoin leffan ja ok. Lämpenin idealle pornoleffa. Niitä on erilaisia. Toiset on pelkkää tunteetonta jyystöä mitään kunnon ideaa. Niistä ei saa mitään irti. Sitten on sellaisia joissa on jokin "tarina" ja rakastuminen siinä messissä. Niissä tulee se romantiikka samassa niin ne kieltämättä oli ihan hyviä.

Jouduin eräälle exälleni sitten nolona vähän tunnustaan että en ihan tiennyt mitä kritisoin ja hän oli oikeessa. On niissä sittenkin jotain hohtoa. Tietenkin hiukan laimeesti tämä piti myöntää koska muuten se olisi ollut vähän liian voitonriemuinen.

Äänestä
  • Itsellänikin "jyystö" ei kiinnosta, romanttisuus ja hellyys kiinnostaa.

    Äänestä

  • Aikanaan pornoa harvoin katsoneena tarinat yleensä tuon genren elokuvissa jyystöjen välissä ovat sen verran absurdeja, että moni filmi olisi ollut parempi ilman.

    Äänestä

Nuorempana joskus katsoin, mutta nyt pornon katsominen ei kiinnosta. Harvoin katson romanttisia elokuviakaan.

Äänestä

Katson koska haluan asian hoituvan itsetyydytyksessä nopeammin stimuloi hyvin kiihottamisen reaktiota.

Äänestä

Nyt katselen Ylen Teemalta ohjelmaa, jossa vapaaehtoistyöntekijät auttavat kodittomia. Minua kiinnostaa enempi olla tietoinen tällaisesta pyyteettömästä hyvyydestä kuin pornografiasta..

Äänestä

Kummassakin on yleensä typerä käsikirjoitus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pornokyssäri kirjoitti:

Kiinnostaako se niitä yhtään vai katsovatko mielummin romanttista elokuvaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu