virrat tarvii pakolaisia.

tanetre

Koittakaa nyt uskoo jo. Ootte oevinaan joku valkoinen herrarotu. Juntteja ootte.

8

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Åbåakademy

      VIrroilla on kunnon kaupungin hallitus,ei tuu pakolaisia.

    • isois

      Kyllä nyt pitää ottaa pakolaisia, he tekevät töitä ja pistävät talouden kuntoon

    • eihäntänne

      "Leikkelee silmänreikiä lakanaan."

    • veroaasi

      jassoo
      Suomi kun olisi järkevä niin hakisi paikanpäältä niitä lapsia ja naisia ensisijaisesti, ei se olisi yhtään kalliimpaa turvapaikkatoimintaa mitä nuo rajapyrkyri partalapsien touhut ovat. Päinvastoin saisimme omanlaisemme ajattelumailmaan muodostuneen auttamiskulttuurimme jota me suomalaiset olemme tottuneet ajattelemaan ja sen mukaan myöskin toimimaan vuosisatoja.
      Ts. autetaan sitä oikeasti hädänalaista ja heikoimpia osapuolia ja jopa köyhimpiä, kun taas nämä mitä kukkahattutädit ajavat takaa että kaikki partanaamat ja raiskari rikollistaustaiset otetaan avosylin vastaan ja asutetaan veronmaksajien kustannuksella taustoja ja tarkoitusperiä tutkimatta.
      Sehän nyt on se mikä kyllä katkaisee typerimmänkin suomalaisen veronmaksaja aasin selän.
      Ottakoot ne jotka näitä karvanaamoja haluavat omalla kustannuksellaan ja ylläpitäkööt omalla kustannuksellansa niin kellään ei ole valittamista, mutta minä suon verorahani todellisten hädänalaisten auttamiseen eli naisten ja lasten sekä sairaiden.
      Mieluiten jopa auttamiseen itse paikanpäälle, mutta vanha evakkotyylinenkin apu on suotavaa. Nuo elintasoturistit joidenka suvut ovat poikalapsillensa rat keränneet ja siirtäneet pesämunat euro tileille, he pysykööt poissa tai maksakoot omat ylläpitonsa ja asumisensa. Tai muuttakaa kukkahattutätien siivelle.
      Koskas kunta minarteettia visuvedelle alkaa pykätä? Tyyli tuntuu sellaiselta.

      • Vainepätoivoajäljellä

        ...ja näillä avarilla ajatuksilla varustettu "nero" taitaa jälleen olla pyrkimässä valtuustoon?


      • veroaasi
        Vainepätoivoajäljellä kirjoitti:

        ...ja näillä avarilla ajatuksilla varustettu "nero" taitaa jälleen olla pyrkimässä valtuustoon?

        Vainepätoivoiselle..
        En minäkään välitä maahanmuutajia saada suomeen, varsinkaan joita on ollut pelkkää hankaluuksia ja haittaa vieläpä näin huonoon kansan kurjillistamis aikoihin ja tilanne tulee vain pahenemaan.
        On maahanmuuttajia jotka loisii ja on nitä jotka haluavat tehdä työtä ja sulautua valtaväestöön kuten aasian maan kansalaiset jotka ovat ahkeria ja yritteliäitä ja sitten ovat nämä"partalapset", kiitos ei heille.
        Mutta eu painostaa ja suomi nöyränä polvillaan ja kukkahattutädit ja vihreä vasemmisto huutaa hoosiannaa kurkku suorana jotta lisää maahanmuuttajia kaikki jotka kynnelle kykenevät vain tulemaan. Sipiläiset kyllä kesäasuntonsa antavat ja kansan pussilta ruokkivat kaikenmailman Husseinit joita hyysätään tapoista ja raiskauksista, kiitos nössösuomen selkärangattomien virkaa tekevien päättäjien jotka näitä ed mainittuja Tsiisustelia tekopyhiä kumartelevat.
        Tuo on vaihtoehto yksi ja joka nyt on vallalla eli suomesta tulee ei suomi suomalaisille.
        Vaihtoehto kaksi on mitä ensimmäsessä mielipiteessäni kirjoitin, pehmeämpi ja humaanimpi tapa auttaa ja oikeita avun tarvitsijoita ei loisturisteja jotka pikkupilluja sekä ilmaisylläpitoa ovat tänne vain tulleet v a a t i m a a n.
        Vai onko noi veltaani karvanaamat nyt sitä kokoomuksen haalimaa apua "huutavaan työvoimapulaan" mitä ne tämän koko lama ajan ovat toitottaneet?
        Kunnanhallitukseenko? Ei kiitos. Siellä on sellainen piiripieni pyörimässä paikallisten sipilöiden ja sipilöiskien juntatessa "yksimielisesti" ajatuksiansa läpi ja loput läski persee..sut myötäilevät vasemmisto nilviäisiä myöden.
        Siellä sitä järjen ja kotiinpäinvetämisen juhlaa vietetään, virrat ei tule ikinä näkemään kaupunki satavuotta juhlaansa jos valttustoa ei vaihdeta kokonaan uusiksi.
        Valtettavaa mutta totta, olette aika k...päitä valinneet salin täyteen joten sitä saa mitä tilaa. Sitä saa mitä itsekin on. Yhtäkään niistä en äänestänyt enkä äänestä jatkossakaan, äänestän kyllä koska se on kansalaisvelvollisuus. Jos seuraavissa vaaleissa pääsisi ehdokkaani.


    • Juujuuujuuu

      No onko noi msotaloiset puuroahmedit ja muut pellet oikeesti avun tarpeessa? No ei ole. Avuntarvitsijat on jossain ihan muualla.

    • raiskarimamuihin.väsynyt

      Kuunnelkaa kun Fiksu nainen puhuu.. Youtube: Tuonen Joutsen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe