...mistähän töissä käyvä luottotiedoton sais parin tonni lainan... nim.epätoivoinen
Luottotiedoton
Japsu53
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jaa-a. Mietipä hetki. Olet menettänyt luottotietosi, koska et ole hoitanut lainojasi kunnialla. Miksi kukaan antaisi sinulle enää uutta lainaa?
No juu, aina niitä riskikohteiden lainanantajia jostain löytyy. Mutta ne sitten hinnoittelevat lainan sinulle niin kalliiksi, että sellaisen lainan ottaminen vain pahentaa tilannettasi entisestään.
Vaikeaa se on, kun on hoitanut entiset velkansa noin huonosti. Mutta pistäpä joka kuukauden palkasta 170 euroa syrjään, niin sinulla on vuoden kuluttua kaksi tonnia. Eikä siihen tarvitse luottotietoja.
Ai että et pysty tähän? No miten helvetissä sitten pystyisit maksamaan sen kahden tonnin lainan takaisin ja korot päälle?