Vectrassa_palaa

Merkkivalo

Säännöllisen epäsäännöllisesti abs:n merkkivalo. Auton vuosimalli on 2001. Onko kellään ollut samanlaista vikaa tai onko tuossa mitään tyyppivikaa tuollaiseen. Havaintojeni mukaan sammuu herkemmin jos pitää parkissa siten että peräpää on ylempänä kuin keula. Kaikista asiallisista neuvoista ja vinkeistä olisin kiitollinen, auto ollut meillä ns.kakkosautona pari kuukautta.

10

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EsimABS
    • onhannoitaomenoita

      Liian hikiset kädet ratilla on valuttanut limaista kosteutta ratilta lattialle ja sitä kautta noihin absi antureihin. Kannattaa pestä kuskin matto ja ajaa vastaisuudessa lapaset kädessä.

    • Merkkivalo

      Vikakoodiksi antoi "abs venttiilin rele". Käyn merkkiliikeestä kysymästä mitä maksaa ja onko se siellä boksin sisällä pumpun kyljessä ja onko vaihdettavissa ym.ym. Kellään hyviä ideoita?

      • vivaldiaa

        Keksus yksikkö tietysti tsökö, mutmut ekana tutkimus!


    • paaliin.com

      Paaliin vaan opeli.

    • Museovirasto auttaa Vectraa koskevissa kysymyksissä!

    • Kyseessä

      on Vectran perusvika, ABS ecu tiensä päässä, kallis, ovat tilailleen niitä Saksasta käytettynä, kotimaasta turha kysellä, katsastukseen ei asiaa jos ABS valo palaa.
      Hyvällä tuurilla anturivikakin, liittimet hyvin esillä, ohmimittarilla mittailemaan vastuksia, kummallakin puolella pitää olla sama arvo.

      • Noitaon

        korjailtu myös Suomessa, kannattaa Googlailla jos löytyy vielä, tulee samanhintaiseksi kuin Saksasta tilaaminen.


      • Hammaslääkäri

        Vetoakselissa oleva abs.hammaskehä poikkiviassa,saa vaihdettua pelkän kehän.


    • urpourpompisinä

      VITTU MINKÄ PASKAN OOT HANKKINU!!! :D :D :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe