Vectrassa_palaa

Säännöllisen epäsäännöllisesti abs:n merkkivalo. Auton vuosimalli on 2001. Onko kellään ollut samanlaista vikaa tai onko tuossa mitään tyyppivikaa tuollaiseen. Havaintojeni mukaan sammuu herkemmin jos pitää parkissa siten että peräpää on ylempänä kuin keula. Kaikista asiallisista neuvoista ja vinkeistä olisin kiitollinen, auto ollut meillä ns.kakkosautona pari kuukautta.
10195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Liian hikiset kädet ratilla on valuttanut limaista kosteutta ratilta lattialle ja sitä kautta noihin absi antureihin. Kannattaa pestä kuskin matto ja ajaa vastaisuudessa lapaset kädessä.

Äänestä

Vikakoodiksi antoi "abs venttiilin rele". Käyn merkkiliikeestä kysymästä mitä maksaa ja onko se siellä boksin sisällä pumpun kyljessä ja onko vaihdettavissa ym.ym. Kellään hyviä ideoita?

Äänestä
  • Keksus yksikkö tietysti tsökö, mutmut ekana tutkimus!

    Äänestä

Paaliin vaan opeli.

Äänestä

Museovirasto auttaa Vectraa koskevissa kysymyksissä!

Äänestä

on Vectran perusvika, ABS ecu tiensä päässä, kallis, ovat tilailleen niitä Saksasta käytettynä, kotimaasta turha kysellä, katsastukseen ei asiaa jos ABS valo palaa.
Hyvällä tuurilla anturivikakin, liittimet hyvin esillä, ohmimittarilla mittailemaan vastuksia, kummallakin puolella pitää olla sama arvo.

Äänestä
  • korjailtu myös Suomessa, kannattaa Googlailla jos löytyy vielä, tulee samanhintaiseksi kuin Saksasta tilaaminen.

    Äänestä

  • Vetoakselissa oleva abs.hammaskehä poikkiviassa,saa vaihdettua pelkän kehän.

    Äänestä

VITTU MINKÄ PASKAN OOT HANKKINU!!! :D :D :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Merkkivalo kirjoitti:

Säännöllisen epäsäännöllisesti abs:n merkkivalo. Auton vuosimalli on 2001. Onko kellään ollut samanlaista vikaa tai onko tuossa mitään tyyppivikaa tuollaiseen. Havaintojeni mukaan sammuu herkemmin jos pitää parkissa siten että peräpää on ylempänä kuin keula. Kaikista asiallisista neuvoista ja vinkeistä olisin kiitollinen, auto ollut meillä ns.kakkosautona pari kuukautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu