XP ASENNUS

olen ostanut uuden koneen ja kun yritän asentaa windowssin cd:lt herjaa se biossissa ettei löydä kovalevyjä. muistan joskus jonkun maininneen samasta ongelmasta joka ratkesi kun hän alusti tai jotai vastaavaa. osaako kukaan neuvoa?
2471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan ensimmäisenä sun tarvitsee käydä biosista määrittelemässä kovalevy ks. ohjekirja. Toinen vaihtoehto on, että kovo on rikki tai ide/virta-kaapeli ei ole ollenkaan tai huonosti kiinni. Koita näillä ensiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jurris kirjoitti:

olen ostanut uuden koneen ja kun yritän asentaa windowssin cd:lt herjaa se biossissa ettei löydä kovalevyjä. muistan joskus jonkun maininneen samasta ongelmasta joka ratkesi kun hän alusti tai jotai vastaavaa. osaako kukaan neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu