Islam on rauhan uskonto
kuivaArkipiispa.kännissä
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ilmankos ne rättipäät riehuu jatkuvasti lähiidässä, kun kerran on rauhan uskonto.
Suomalaisnaiset ovat laittaneet rättejä alapäähän.
Niin, koska suomalaisilla ei-musliminaisilla veri ja lima valuvat alapäästä, mutta musliminaisilla veri valuu yläpäästä, koska muslimien Koraani neuvoo miehiä lyömään vaimoaan yläpäähän. Musliminaisilla lisäksi valuu räkää nenästä, kuten suomalaisilla ei-musliminaisillakin, mutta suomalaiset ei-musliminaiset eivät käytä siihen asiaan yleensä huivia, vaan nenäliinaa.
Huivin avulla musliminainen lisäksi kätevästi peittää väkivallan aiheuttamat mustelmat, jottei hänen miehensä joutuisi edesvastaukseen teoistaan. Islam on siis erittäin feministinen uskonto ja siksi feministit, vihreät, vasemmistoliittolaiset, kokoomuslaiset, RKP:laiset ja SDP:laiset pitävät heistä kovasti (ainakin niistä muslimimiehistä, joita he vuonna 2015 ottivat Suomeen 35.000 miestä lisää kuluttamaan verovaroja).
Osa Koraania;
5:51 Te, jotka uskotte! Älkää lyöttäytykö juutalaisten ja kristittyjen ystäviksi, - he ovat ystäviä vain toisilleen, ja joka ottaa heidät liittolaisikseen, on yksi heistä. Jumala ei totisesti ulota johdatustaan väärämielisiin.
9:5 Mutta kun pyhät kuukaudet ovat kuluneet, niin vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin. Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla, mutta jos he kääntyvät (oikeaan Jumalan uskoon), rukoilevat ja antavat almut, niin päästäkää heidät menemään. Jumala on totisesti anteeksiantava ja armollinen.
9:29 Taistelkaa niitä vastaan, jotka, vaikka ovat saaneet Kirjoituksen, eivät usko Jumalaan eivätkä viimeiseen päivään, eivät pyhitä sitä, minkä Jumala ja Hänen lähettiläänsä ovat selittäneet pyhäksi, eivätkä tunnusta totista uskontoa, taistelkaa, kunnes he auliisti maksavat veronsa ja tunnustavat alistuvansa.