Janitskin oikeidenkäynti siirtyy ensi torstaihin

suvakkien hyeenälauma sai taas pettyä pahemman kerran .
1651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Syytäjä taitaa olla suvakki?syytetylle annetaan pari päivää aikaa tämä ei voi olla enää oikeusvatio,selvä ihmisjahti on kyseessä mitä selvemmin .

Äänestä
  • Ihmisjahti etkö persu osaa laskea 2 pidemmälle ilman laskinta. OIKEUDENKÄYNTIHÄN on ensiviikon torstaina

    Äänestä

Janitskin pääsee linnaan saippuaa poimimaan. XD

Äänestä

Rikostarkastaja Harri Saaristola sai pikän nenän,ei osannnut arvioida vastustajaansa tämä otti hippuasianajajan joka pisti tuulemaan,niin sitä pitää taitaa tämäkin juttu lässähtää¨kasaan ainakin toivon sitä.

Äänestä
  • Hyväniin viikon siirto kä sitelylle ei merkitse yhtään mitään. Mikä on hippuasianajaja,onko kyseessä persu nistin puolustaja.

    Äänestä

Jaa että vielä vankilaan näistä rikoksista hhe, kuulustelu olisi voitu tehdä etänä,mutta tähän ei suostuttu,nyt tehdään päätös kuulematta syytettyä joka ei varmasti vaivudu tälläisen pikkuasian takia tänne matkustamaan .Ps meillehän nauraa koko Eurooppa tämän jälkeen .

Äänestä
  • Niin, miksikäs sitä joutuisi vankilaan rikoksista? Onhan se naurun asia jos niin käy...

    Äänestä

  • Ensiksi olisi jonkun keksittävä se syyte

    Äänestä

  • On_keksittävä_syyte--- kirjoitti:

    Ensiksi olisi jonkun keksittävä se syyte

    On,,keksittävä,,syyte Kuuleppa eiköhän syyttäjällä ole melko vahvaa näyttöä,kun hakee vankitsemis päätöstä.

    Äänestä

Kun kyse oliskin noitten Irakilaisista ryöstömurhaajista jotka tappoivat uhrinsa puhelimen takia,tai kiduttivat tunnuslukujen takia kuoliaaksi joille kuolemantuomio olisi paras vaihtoehto. kun oikeastaan mitään rikosta tässä maassa ei ole tapahtunut hoitakoot Espanja omat asiat ei se meille pitäisi kuuluu.

Äänestä
  • Miksi ulkomailla toimivaa mediaa halutaan rangaista Suomessa?

    Äänestä

Rikostarkastaja Harri Saaristola on syytä palauttaa varsinaiseen tehtäväänsä passipoliisiksi.

Äänestä

Suvakkihuorat odottavat ensi viikkkoa,torstaina on hernesoppaa ja pannareitä hhe tarjolla.

Äänestä
  • Mahtaavituttaa varmaankin Markoa ja persuja kun mielenosoitus peruuntui missä FREYAKIN NYT SEKOILEE

    Äänestä

  • Facebok sivulla on päivitetty tieto uudesta ajasta, jolloin kokoonnutaan.


    "Thursday, October 6 at 12:00 PM - 3:00 PM in UTC 03

    Oikeustalo
    Porkkalankatu 13, 00180 Helsinki

    Protestoidaan, että Helsingin käräjäoikeudessa käsitellään perusteettomasti ja mahdollisesti myös salaisena käsittelynä eli poliisivaltion ottein MV-lehden päätoimittajan Ilja Janitskinin vangitsemisasiaa.

    Tarkoituksena myös käydä istuntosalissa kuuntelemassa tapauksen käsittelyä ainakin niin kauan kuin se on mahdollista."

    Näyttää olevan tällä hetkellä, jo 100 osallsujaksi ilmoittautunutta.

    https://www.facebook.com/events/341227119551056/

    Tovottavasti pääsevät saliin ja lähettämään sieltä livestreamia vaikka salaa, koska istuntokin on julistettu salaiseksi.

    Äänestä

sai passsipösilö mieluinsantehtävänsänsä hhe

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvakkihuorilepitkänenä kirjoitti:

suvakkien hyeenälauma sai taas pettyä pahemman kerran .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu