Kävin paimion tammisillan katsastuksessa ,koira repinyt kuskin penkin pehmustetta pitäis vaihtaa koko penkki ,sanoin et vuoden on ollut eikä haittaa, johon katsastus mies totesi ,kyllä syövän kanssakin pystyy elämään,isäni kuoli vuosi sitten syöpään,minusta aika törkeää sanoa noin,koska ei voi tietää mitä kukin sairastaa
Ei mielestäni asiallinen
4
243
Vastaukset
Eli vika korjaantuu asemaa vaihtamalla! ihan kuten josolisi liian ohuet jarrulevyt tai turvavyö rikki
Koska saadaan yhtenäiset tarkistuskohteet?- kaima673
Menin seuraavan paikkaan ja katsastaja sanoi että kyllä sen voi vielä ommella kasaan. Ei tarvinnutkaan vaihtaa!
- Anonyymi
Tammisillan katsastuksessa annettiin määräys ajaa auto kotiin tai korjaamolle saman vuorokauden aikana. Samasta viasta on saaneet ajaa muualla kuukauden ennen kuin oli vika korjattava. Kävin muualla korjauttamassa ja katsastamassa. Johtopäätös on, että katsastuskonttoreita on muuallakin ja kilpailu on kovaa. Ymmärrän, että pitää liikenneturvallisuuden vuoksi määrätä korjattavaksi tietyt viat. Mutta ei- akuuteissa vioissa työssäkäyviä ihmisiä juoksutetaan saman päivän aikana korjaamolle ja on erittäin vaikea saada aikaa noin pikaisesti.
- Anonyymi
Ajolupa annetaan sitä varten, että ajoneuvo voidaan siirtää välittömästi katsastuksen jälkeen lähimpään paikkaan, jossa korjaus voidaan tarkoituksenmukaisesti suorittaa. Yksi tuntikin riittää tähän, mahdollisesti Lappia lukuunottamatta. Sinä sait aikaa huomattavasti enemmän. Ajoaikaa saa kaksi kuukautta (jälkitarkastusajan ollessa 1 kk), jos katsastuksen suorittaa ajallaan, eikä autossa ole ajokiellon aiheuttavia vikoja. Katsatusasemasta asia ei edes voi riippua, koska ajoneuvotietojärjestelmä määrittää asian automaattisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648