Nettix osti Huutokaupat.fi:n

Huutokauppaa

5

268

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanataaa

      Nyt sai huutokaupat.com vakavasti otettavan kilpailijan. Tosi mainiota että joku laittaa kampoihin comille, ryöstöä nämä provisioehdot 3.9% alv koko kauppahinnasta on comilla ollutkin. kuuleman mukaan tulee olemaan kauppiaalle reilusti halvempi tuo huutokaupat.fi jatkossa ilmoittaa ja iso talo takana eli saavat alustan hiottua helppokäyttöiseksi ja mainos euroilla tunnettuus lisääntyy takuuvarmasti kunhan aloittavat mainostamisen. Reilut kaksi vuotta olemme rahaa kaataneet huutokaupat.comin pohjattomaan kaivoon mutta nyt se luojan kiitos loppuu. Huutokaupat.comin ylimielistä palvelua ilmoittajia kohtaan saatu nauttia jo ihan riittävästi, toivottavasti menee jatkossa mahdollisimman huonosti ko. firmalla.

    • Ilmoittaja

      Huutokaupat.comin kannattaisi nyt vastata rajusti kilpailuun ja alentaa vain nöyrästi ilmoitushintojaan ja lisäksi ne voisivat tarjota nettix vastaavaa palvelua ilmoittajilleen vaikka ilmaiseksi. Näin he saisivat asiakkaaansa ja ilmoittajansa pysymään edelleenkin leirissään.

    • Pakkasekaisin

      Onhan tuo huutokaupat.fi ollut toiminnassa jo pitkään mutta ilmoittajat ovat uskollisesti kuitenkin ilmoittaneet Com-palvelussa. Todennäköisesti ilmoittavat jatkossakin Comilla... Nähtäväksi jää mitä tuleman pitää, toivottavasti Nettix pistää pakan sekaisin ! Itse toivoisin että huutokaupasta tulisi todellista huutokauppaa jossa pääsääntöisesti myytäisi sinne asetetut kohteet. Toivottavasti Huutokaupat.fi palvelu tulee kehittymään tähän suuntaan Nettixin ohjauksessa.

    • Huutomies

      Aika kankea palvelu vielä joka suhteessa. Ja ihmeellisiä sääntöjä. En usko että pitkään toimii tai ainakaan ei isolla volymella

    • Hyvinpettynyt

      Huutokaupat.fi huusin yhtä tuotetta, ja aika meni umpeen ja tarjoukseni voitti. Seuraavana päivänä huutoni oli hylätty. Ilmeisesti meni sitten liian halvalla...
      Eihän tuo ole mitään huutokauppaa... ajan tuhlausta vain ja vielä yritys myi sloganilla "vastuullista kauppaa vuodesta 1989".
      Aivan persiistä sanon minä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1610
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      762
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe